Göz Kapağı Estetiği İle Daha Genç Bakışlara Kavuşun

KADIN 02.12.2019, 13:12 02.12.2019, 13:28
Göz Kapağı Estetiği İle Daha Genç Bakışlara Kavuşun

Daha genç bir bakış daha aydınlık bir yüz daha canlı bir ifade tüm bunlar göz ve çevresi ile ilgili bağlantılıdır. Yıllar geçtikçe güneşin etkisi sigara kullanımı, çevresel faktörler, çok fazla mimik kullanma bunların hepsi göz ve çevresindeki dokuların yaşlanmasına neden olur. Yaşlandıkça göz kapakları fazlalaşır, kaşlar aşağı doğru yerleşir. Kenarlarında kırışıklar oluşur. Alt göz kapağında sarkmalar torbalanmalar, meydana gelir. İşte bu bölgeye yapılan göz kapağı estetiği (blefaroplasti,) yapılır. Blefaroplasti, işlemi sadece üst göz kapağı ameliyatı lokal anestezi altında yapılır. Alt üst kapağı Üst göz kapağı estetiği aynı anda yapılacaksa genel anestezi altında yapılır. Ortalama ile 1 saat 45 dakika sürer. Hasta operasyondan çıktığında göz üstleri ve altında bantlar olur. Göz hafif şişlik ve morarmalar görülebilir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrasında İz Kalır mı?

Üst göz kapağı estetiği sonrası iz kalır. Dikişler gözdeki katlantı altında kaldığından dışarıdan belli olmaz. Alt göz kapağı ameliyatı kirpik diplerinden bu işlem yapıldığından için, belli olmaz. Operasyon sonrası en fazla 1-2 ayda hiç belli olmaz hale gelir.

Göz Kapağı Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Göz Kapağı Estetiği ameliyatı sırasında fazla cilt çıkarılır. Özellikle alt kapakta fıtıklaşmış yağ dokuları varsa bunlar alınır. Hasta ameliyat sonrası fiziksel bir problem yaşamaz. Sosyal açıdan dışarıda çok zaman geçirilmesi önerilmez. Ancak ameliyatın ikinci günü güneş gözlüğü takarak dışarıda vakit geçirebilir. Gözlerdeki morarma ve şişlik 2-3 gün sürebilir. 1. hafta sonunda dikişler alınır ve yarada iyileşme başlar. 1 ay sonra göz ve göz kapağı oturmuş olur. Artık çok daha canlı ve dinamik bakışları yakalamış olur.

Göz kapağı estetiğine genellikle 35 yaşından sonra ihtiyaç duyulur. Özellikle üst göz kapağı düşük olan ya da alt göz kapağında belirgin torbalanma olan kişilerde ameliyat gerçekleştirilebilir. Göz kapağı ameliyatları, estetik ve plastik cerrahi girişimleri mutlaka uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Diğer türlü körlüğe kadar varan sonuçlarla karşılaşılır.

Gözleri Kapatamama sorunu

  • Alt göz kapaklarının aşağı doğru çekilmesi
  • Göz şeklinde bozulma
  • Göz kuruluğu
  • Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Günümüzde en çok tercih edilen operasyonlardan biride badem göz estetiği Operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon süresi yaklaşık olarak 30-45 dakikadır. Operasyon esnasında alt ve üst göz kapağın görünümü yukarıya asılarak, gözün badem göz olarak nitelendirilen yukarı çekik olan göz şekline dönüştürülür. Hasta, operasyon sonrası yaklaşık  1 hafta  kadar sonra sosyal hayatına dönebilir.

Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı