Kadınlar, Milletimizin Geleceğe Güvenle Bakmasının Teminatıdır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

KADIN 07.03.2021, 13:05 07.03.2021, 13:07
Kadınlar, Milletimizin Geleceğe Güvenle Bakmasının Teminatıdır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karaaslan mesajında şunları söyledi;

“İnancımızda, tarihimizde ve kültürümüzde özel bir yere sahip olan kadınlar, toplumumuzda daima baş üstünde taşınacak bir değer olarak var olmuştur. Türk kadını geçmişten bugüne istiklalimiz uğruna, vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birliği için verilen mücadelelerde fedakârca görev almış, kimi zaman cephenin en ön saflarında kimi zaman ise cephe gerisinde gösterdiği kahramanlıkla adını tarihe yazdırmıştır.

Kadınlar, milletimizin geleceğe güvenle bakmasının teminatıdır. Geçmişte olduğu gibi bugün de demokrasimizi daha ileriye taşımak, Türkiye’yi hedefleriyle buluşturmak için ülkemizin dört bir yanındaki kadınlar emek vermeye, fedakârca çalışmaya devam etmektedir. Ülkemizin her alanda elde ettiği başarılarda kadınların çok büyük katkısı olduğu gibi Türkiye’nin 2023 yürüyüşünde de kadınların kararlılığı büyük öneme sahip olacaktır.

Kadınlar; geleceğe istikamet çizen öğretmen, ekonomiye yön veren girişimci, ay yıldızlı şanlı bayrağımızı gururla dalgalandıran sporcu, yerel yönetimlerde başarılı bir yönetici olarak hayatın her alanında var olmaya devam etmektedir.

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti olarak son 18 yılda hayata geçirdiğimiz reformlarla ve düzenlemelerle çalışma hayatında, eğitimde, iş hayatında, siyasette ve sosyal alanda, toplumsal kalkınmanın anahtarı olarak gördüğümüz kadınların konumlarını daha da iyileştirdik. Kadınların özgüveni, yapabileceklerine olan inancı ve başardıklarıyla bugün Türkiye daha güçlüdür.

Ortaya koydukları emek ve özveriyle hayatımızı güzelleştiren, şefkat ve fedakârlık timsali kadınların ayrımcılığa, hak gaspına, şiddete uğramaması ve hak ettikleri değeri görmeleri için mücadelemizi sürdürüyoruz. Sahip olduğumuz anlayışla, her kadının toplumda baş tacı edilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Evlatlarını hain terör örgütünün elinden kurtarmak için 553 gündür tuttukları nöbet ile kararlılığın sembolü haline gelen Diyarbakır annelerinin, Hakkâri ve Van’da evlatları için direniş başlatan cesur annelerin duruşu ile inanıyorum ki bölücü terör örgütü ağır bir darbe alacak, anneler evlatlarına kavuşacaktır.

Zulüm altındaki coğrafyalarda hakları ellerinden alınan kadınlara daha güvenli ve adaletli bir dünya diliyor, vatan için gözünü dahi kırpmadan canını feda eden şehitlerimizin muhterem anneleri ve eşleri ile engelli anneleri başta olmak üzere tüm kadınların bu özel gününü en kalbi duygularımla kutluyorum."

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 07 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı