Sevgiliniz Elinizi Böyle Tutuyorsa...

Dünya'da birçok insan sevdiği kişinin elini değişik yöntemlerle tutup dolaşmaktadır. Peki el ele tutulmanın biçimleri ne anlama geliyor?

Sevgiliniz Elinizi Böyle Tutuyorsa...

İnsanların el ele tutuşmaları kimilerine göre kelimelerle ifade edilemeyen duyguları, kimilerine göre gözlerden taşan sevginin avuçlarda hissedilmesi,kimilerine görede çok daha başka anlamlara gelebilmektedir. Aşk denilen o heyecanlı duygu her zaman sözlere ihtiyaç duymaz. Bir dokunuş, bir anda gözlerin kilitlenmesi, belkide bir gülümseme... Beden dilli insanların birbirlerini ne kadar sevdiklerinin ipuçlarını verebilir.

El Ele Tutuşmanın Şekilleri ve Anlamları Nelerdir ?

İnsanlar aşık olduktan sonra, bunu en belirgin şekilde gösteren hareket el el tutuşup dolaşmalarıdır. El ele tutuşmanın çeşitli şekilleri ve bunların anlamları vardır. Onlardan bazılarını sizler için araştırdık.

Tek Parmak Tutuşma

Bu el ele tutuşma şekli daha çok çiftlerin özgürlüklerine düşkün olmalarının işaretidir. Bu şekilde el ele dolaşan çiftler; birbirlerinin mahremiyetlerine ve alanlarına karşı oldukça saygılıdırlar. Diğer el ele tutuşma şekillerine göre aşırı şekilde bağlılık yoktur. Güven seviyeleri fazladır. Duygusallığa fazla önem vermezler. Mantıksal karar vermeyi çok severler.

Diğer El ile Destekleme

Bu tip ilişki şeklinde destek eli sahiplenici yönün kuvvetli olduğu göstermek isteyen kişiler tarafından kullanılır. Eğer parmaklar birbirine tamamen geçmiş haldeyken destek eli kullanılırsa, ilişkide tutku ve bağlılık tam anlamıyla kabul edilmiş anlamına gelmektedir.

Avuç İçleri Birleşik Olma

Bu tarz el ele tutuşma şeklinde samimiyet ve sarsılmaz güvenin son derece büyük olduğunu göstermektedir. Birbirlerine karşı nazik davranan ve saygı gösteren çiftler genel olarak bu şekilde el ele tutuşmaktadır. Ayrıca bu şekilde el ele tutuşmada kadın ve erkek sahiplenici olmakla birlikte, çevrelerine karşı pozitiftirler.

Parmakların iç içe geçmesi

Bu tip el ele tutuşma şeklinde aşırı tutukulu çiftlerin sahiplenmesi anlamına gelir. Çiftler arasında tatlı-sert atışmalar yaşanabilir. Aşırı derecede kıskançlık ve yoğun şekildeki aidiyet ve bağlılık hissi bu tip çiftlerin fabrikası durumudur. Genelde baş başa zaman geçirirler.

Kol kola girme

İlişkilerin olgunlaşma dönemi ve bir çok durumu aşmış kişiler arasında görülen ilişki şeklidir. Bu tip ilişkilerdeki insanlar, kendilerini en rahat hissettiği yerlerde  ve başbaşayken yaptıkları yürüyüşlerde kullanılan bir yöntemdir.

Yumruğu Avuç İçine Alma

Yumuruğu avuç içine alma şekli bir tarafın (genelde erkeğin) baskın, bencil, aşırı kıskanç olduğu anlamına gelir. İlişkilerdeki ortak karar alma yerine, bildiğini okuyan, kafasının dikine giden, emri vaki hareketler yapan kişilerde bu tip ilişki türü görülür.

elif taşan

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 00:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER