Vapur tacizcisi serbest kaldı, videoyu çeken avukat Zeliha Atilla Güner isyan etti

Vapur tacizcisi serbest bırakıldı. Videoyu çeken avukat Zeliha Milli RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası programında karara isyan etti:

KADIN 09.10.2019, 20:47 09.10.2019, 20:53
Vapur tacizcisi serbest kaldı, videoyu çeken avukat Zeliha Atilla Güner isyan etti

İstanbul’da Kadıköy-Karaköy vapurunda karşısında oturan kadınlara taciz içeren hareketler yaparken görüntülenen ve videonun yayılmasıyla Kocaeli’nde yakalanan Rıza E. serbest bırakıldı.

Vapurda videoyu çeken avukat Zeliha Atilla Güner’le Akşam Postası programında karara adeta isyan ederek şöyle konuştu:

“Bu şahıs çocuk istismarından 2.5 yıl hapis cezası almış. Bizim sosyal medyada bu olayı yaymamız yakalanmasında çok etkili oldu. Polis çok iyi çalıştı. Biz teşhis ettik. Savcı tutuklamasını isteyerek sevk etti. Ancak orada verdiği ifade akıllarımızla ve toplumun ahlakıyla alay ediyor. İfadesinde “Bacağımda tik var. Psikolojik tedavi aldım. Ceketimi tuvalette unutmuşum. O gün 4 bira içmiştim” dedi. Tutuksuz yargılanmak istediğini söyledi ve serbest kaldı.

Bu insan şimdi bizim aramızda toplu taşımaya binmeye devam ediyor. Videoda yoruma açık hiçbir şey yok. Ben bu videoyu çekmeseydim bu kişi aramızda dolaşmaya devam edecekti. Ben bir hukukçu olarak bu işin peşini bırakmayacağım. Türk yargısı karar başında ne der? “Türk milleti adına” der. Türk milleti şu an bu karardan çok mutsuz. Hukukun toplumun ne dediğini dinlemesi gerekiyor. Yargıcın Türk toplumu bu konuda ne diyor diye dinlemesi gerekiyor. Amacımız bu kişinin hak ettiğinden fazla ceza alması değil. Ama bu kişinin yaptığı yanına kaldı. Kadınlara taciz zaten toplumun kanayan yarası. Şimdi bu konuya meyilli olanlara cesaret veriyor bu tür kararlar. Toplumda büyük bir infial söz konusu.”

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı