banner64

Aç Karnına Su İçmenin Faydaları

Ilık Su içmenin faydaları nelerdir? Aç karnına ılık su içildiğinde zayıflamak mümkün müdür? İnsanlar en basit bir yöntemle nasıl zayıflayabilir?

Aç Karnına Su İçmenin Faydaları

Bir çoğumuz yeni güne bir fincan çay veya kahveyle başlamayı alışkanlık haline getirmişizdir. Seçimini sudan yana kullanan hemen hemen herkes soğuk su içmeyi tercih eder. Çünkü soğuk su özellikle yaz aylarında daha rahatlatıcıdır. Ancak, açken su içmenin en sağlıklı yönü suyu ılıkken içmektir.

Her sabah aç karnına bir bardak ılık su içmek sindirim sistemimiz için yararlı olmakla birlikte ayrıca bağışıklık sistemimizin toksinlerden temizlemesine yardım eder. Uzmanlara göre, güne başlamanın en iyi formülü limon ya da çayla birlikte bir bardak ılık su içmektir. Böylece, vucudumuzu hastalıklara karşı korur ve önlem almış oluruz.

Aç karnına ılık su içmek için 6 Neden ?

1.Sindirimi Kolaylaştırır

Aç karnına bir bardak ılık ya da sıcak su içmek vücudunuzu sağlığa zararlı toksinlerden arınmasına yardımcı olabilir. Suyu yemeklerden sonra soğuk tüketmek ise faydadan çok zarara yol sebep olabilir. Sindirimi zorlaştıran ve yağların depolanmasına neden olan ve ayrıca yağların katılaşmasına yol açan etmen ise yine soğuk su içmedir. Uzmanlar özellikle sabahları soğuk su yerine ılık ya da sıcak su içmenizi tavsiye etmektedirler.

limonlu su

2.Kabızlığı önleyicidir

Kabızlığa karşı bizi koruyup bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olan şey ılık yada sıcak su içmektir.   Bu faydalı alışkanlık sindirim sitemini harekete geçirerek, vücudumuzun atıklardan arınması için çok çok önemlidir.

3.Günlük kronik ağrılara İyi Gelir.            

Sıcağın vücut üzerinde rahatlatıcı bir etkisi olup karın kaslarını gevşetip krampları ve kronik ağrıları dindirir. Yapılan araştırmalara göre, kan dolaşımını hızlandırıp kas ağrılarını tedavi etmenin yollarından biri ılık su içmektir.

4.Kilo vermeye yardım eder

Ilık su içmek kilo vermeye yardımcı olup, sıcak su vücut ısısını yükselterek metabolizmayı yükseltici etkisi göstermektedir. Unutulmamalıdır ki metabolizma hızlandığı zaman daha yüksek oranda yağ yakar.

5. Dolaşıma yardımcı olur

Kasların gevşemesine ve kan akışının hızlanmasına yardımcı olan yine ılık su içmektir.

6. Erken yaşlanmayı önleyici Etkisi vardır

Ilık suyun bir diğer faydası da cildimizin esnekliğini korumak ve cilt hücrelerimizi tamir etmek için birebir etkiye sahiptir.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 23:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER