Anne Oğulun Varis Çilesi 15 Dakikada Bitti!

Uzun yıllar varislerini ihmal ettikten sonra dayanılmaz ağrılar çeken ve varis kanamasından şikayet eden Meliha Yılmaz, VM Medical Park Samsun Hastanesi’ne başvurdu.

SAĞLIK 28.07.2019, 00:22
Anne Oğulun Varis Çilesi 15 Dakikada Bitti!

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Atilla Saraç, yaptığı kontrollerde hastanın varis damarının çok genişlediğini ve kasıktan bacağa doğru çok ciddi kaçak olduğunu tespit etti. Bu durumun hayati tehdit oluşturabileceğini öğrenen Meliha Yılmaz, oğlu Sedat Karalı’nın da benzer şikayetleri olduğunu söyledi. Dr. Öğr. Üyesi Atilla Saraç, varis kanaması olan anne ile oğlunu ameliyata aldı. Yapıştırıcı yöntemi ile lokal anestezi altında varis ameliyatları yapıldı. İki ameliyat yaklaşık 15 dakika sürdü. Her iki hasta da operasyondan 2 saat sonra taburcu edildi.

ESTETİK KAYGI DEĞİL HAYATİ RİSK!

Sadece estetik kaygı gibi gözükse de aslında varisin çok ciddi sorunlara yol açabileceğini belirten Dr. Saraç, “İhmal edildiğinde kanama ve pıhtıya neden olarak hayati tehdit oluşturabilir. Günümüzde artık varislere açık cerrahi yapılmamaktadır. Lazer radyo frekans yapıştırıcı gibi yöntemler tercih edilmektedir. Bu yöntemlerle operasyonlar çok daha kısa sürmektedir. Hastanın hastanede yatması gerekmemekte ve bir iki gün içerisinde işine dönebilmektedir” dedi. 
15 dakikada sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Meliha Yılmaz ise, “Yıllarca şikayetlerim vardı ama hastaneye gitmek istemedim biraz da korktum. Durumun ciddiyetinin farkında değildim. Daha sonra kanamalarım olunca gitmek zorunda kaldım. Dr. Atilla Bey hemen müdahale etti. Bu kadar kısa süreceğini bilseydim daha önce mutlaka gelirdim. Oğlumda da varis şikayeti vardı, ikimiz de sağlığımıza kavuştuk. Doktorumuza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 

Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı