Başkan Çakmak:Mesele Alkışla, Teşekkürle Geçiştirilemez!

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Sayın Erdoğan Çakmak Covidle mücadelenin başkahramanı olan sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde yaşadığı esnek mesai sorunu ve döner sermaye adaletsizliği hakkında basın açıklaması yaptı.

SAĞLIK 11.06.2020, 08:47
27
Başkan Çakmak:Mesele Alkışla, Teşekkürle Geçiştirilemez!

Türk Sağlık Sen her zaman yanınızda.

“11 Marttan itibaren Covid-19 salgını ile sağlık çalışanları kahramanca mücadele etti. Nisan ayının sonunda açıklanan rakama göre 7 Binin üstünde ağlık çalışanı virüse yakalandı. Hayatını kaybedip bize göre görev şehidi olan arkadaşlarımız oldu.

Sağlık çalışanları için alkışlar, tebrikler ve teşekkürlerin hepsini gördük. Herkes bu süreçte öğrendik sağlık çalışanlarının fedakârlıklarının verdikleri mücadelenin karşılığını ödeyecek bir değer yok. Biz de sağlık çalışanları olarak devletin verdiği görevle milletimize hizmet etmeyi herşeyden üstün bildik.

Fakat böylesine bir mücadelenin kahramanlarının hakkını ödemeyen bir yana mağduriyetlerinin sonlandırılmasına yönelik somut adımlar atılmaması hepimizi üzmektedir.

Sağlık çalışanlarının emeğinin karşılığını ödeyecek bir değer bulunmadığına hep birlikte salgın sürecinde şahit olduk ama mağduriyetlerini gidererek, taleplerini karşılamak kamu yöneticilerinin temel sorumluluklarıdır. Onlardan beklenen gereğini yapmalarıdır. Mesele alkışla veya teşekkürle geçiştirilemez.”

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45