Büyük Anadolu Hastaneleri'nde güvenli poliklinik hizmeti

Büyük Anadolu Hastaneleri'nde koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle enfeksiyona karşı gerekli tüm tedbirleri almış durumda. Hastaneye giriş yapan kişilerin ateş ölçümü yapılmakta, ayaktan poliklinik hizmeti alanlar içinde gerekli önlemler sağlanmaktadır.

SAĞLIK 02.05.2020, 17:02
Büyük Anadolu Hastaneleri'nde güvenli poliklinik hizmeti

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs sonrası kamu, kurum ve kuruluşları tüm önlemlerini alıyor. "Sağlıkta Güvenle" sloganıyla 23. yıldır misafirlerinin sağlığı için çalışan Büyük Anadolu Hastanesi bu zorlu süreçte de tüm tedbirlerini ilk günden itibaren alarak hizmet vermektedir.

Büyük Anadolu Hastaneleri Enfeksiyon Kontrol Komitesinin aldığı kararlar çerçevesinde; koronavirüs (COVID-19) nedeniyle hastane hizmet binalarında, sağlık çalışanları giriş yapan kişilerin ilk etapta ateş ölçümü, el dezenfeksiyon işlemi ve anemnez (hasta öyküsü) alınıyor.

HASTALAR ARASI TEMAS ENGELLENİYOR

Polikliniklere gelen hastalar içinde tüm önlemler alındı. Hastaneye ayaktan poliklinik hizmetine gelenlerin sağlığı ön planda tutularak ard arda iki hasta muayenesi arasında 5 dakika ara verilmektedir. Bu amaçla hem iki hastanın birbiri ile teması engellemekte, hem de poliklinik dezenfeksiyonu sağlanarak yeni girecek hastanın güvenle polikliniğe girmesi sağlanmaktadır.

Muayene öncesi bekleme alanlarında rahatlıkla oturarak, sıranın gelmesi beklenebilir. Bu alanlarla birlikte hastanenin her alanın yüzeysel temizlik ve dezenfeksiyonları sıklıkla arttırılmış ve maksimum düzeye çıkarılmıştır.

MAKSİMUM GÜVENLİK

Yine poliklinikler ve diğer alanlarda (Laboratuvar, röntgen, MR, BT, hasta hakları, kan alma) ve bunun gibi bölümlerde peşipeşine iki hastanın işlemleri arasında 5 dakika ara verilmiştir. Burada yine amaç hem iki hastanın birbiri ile temasını engelemek, hem de poliklinik dezenfeksiyonu sağlanmaktadır. 

Hastane hizmet binalarında ortak kullanım alanları olan koridorlar, bekleme alanları, asansörler ve tuvaletler gibi tüm noktaların insan sağlığına uygun, maksimum güvenlikli ürünlerle temizliği ve kontrolleri arttırılmıştır.

BAH ALO DOKTORUM HER ZAMAN YANINIZDA

Bu süreç içinde Büyük Anadolu Hastaneleri'nin başlatmış olduğu, BAH ALO DOKTORUM ile evinizden çıkmayarak direkt olarak uzman hekimlerimiz ile görüşüp sağlık sorunlarınızı ücretsiz olarak 0532 260 21 31 nolu telefondan danışma imkanı bulabilirsiniz. 

Sonuç olarak her zaman olduğu gibi bugünde hastanelerimizde güvenle tedavinizi olabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı