Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte kişilerin hayatını kolaylaştıran ve konfor sunan birçok estetik yöntem geliştirilmiştir.

SAĞLIK 09.01.2021, 09:02
Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte kişilerin hayatını kolaylaştıran ve konfor sunan birçok estetik yöntem geliştirilmiştir.

Yüzde meydana gelen deformasyonlar, kişilerin hem sosyal hayatını hem de psikolojisi açısından rahatsızlık verir. Yapılan dudak dolgusu işlemleri ile kişilerin daha canlı ve daha genç bir görünüme kavuşması sağlanır. Ayrıca dudak dolgusu işlemleri, kısa süre içerisinde yapılan ve kişilere konfor sunan işlemlerdir. Dudak dolgusu işlemleri, herhangi bir cerrahi işlem yapmadan gerçekleştirilir ve işlem yapılan bölgede herhangi bir kesi veya iz oluşmaz. Dudak dolgusu fiyat ve hizmet hakkında detaylı bilgi için işlemin gerçekleştirileceği kurum ile irtibata geçilmesi gerekir.

Dolgu malzemesi olarak genellikle hyalüronik asit tercih edilir. Hyalüronik asit, insan vücudunda zaten var olan ve herhangi bir zararı bulunmayan bir maddedir.

Yanak Dolgusu

Yanak dolgusu fiyat seçenekleri, kişilerin ihtiyaçlarına ve uygulanacak doz miktarına göre değişir. Yanak dolgusu; yanak bölgesinde meydana gelen çukurlaşma, kırışıklık gibi deformasyonların giderilmesinde tercih edilir. Ayrıca yanak dolgusu, elmacık kemiği denilen bölgede daha dinç ve dinamik bir görünüm oluşturmak için de uygulanır.

 Yapılan yanak dolgusu işlemleri, yüz tipine ve hastaların istekleri doğrultusunda belirlenir. Yanak dolgusu için cerrahi veya cerrahi olmayan teknikler tercih edilebilir. Ancak enjekte yoluyla gerçekleştirilen yanak dolgusu hem kısa süreli hem de pratik işlemlerdir ve bu işlemler kişiden kişiye farklılık gösterse de yaklaşık 1 yıl kadar etkisini gösterir.

Yanak Dolgusu Fiyatlar

Kadın, erkek birçok kişi tarafından tercih edilen yanak dolgusu, son yıllarda oldukça popüler ve en çok tercih edilen estetik operasyonlardan birisidir. Ancak yanak dolgusu işlemlerinde başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için işlemin uzman ve deneyimli kişiler tarafından kaliteli malzeme kullanılarak steril ortamlarda gerçekleştirilmesi gerekir. Yanak dolgusu fiyat ile ilgili detaylı bilgi, işlemi gerçekleştirecek uzmanla yapılan bir ön görüşme sonrasında belirlenebilir. 

Kolay ve pratik bir yöntem olan bu dolgunun, deneyimsiz kişiler tarafında kalitesiz malzeme kullanılarak yapıldığında istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle yanak dolgusu fiyatları araştırılırken kurumun kalitesine de dikkat edilmelidir. Uygulama fiyatları, işlem uygulanacak bölgenin alanına ve yapılacak diğer işlemlere göre değişiklik gösterir.

Çene Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu fiyat seçenekleri, bilinenin aksine oldukça ekonomik ve uygun fiyatlı işlemlerdir. Çene dolgusu; çene bölgesinde meydana gelen kırışıklık, çöküntü ve çukurlaşma gibi sorunların giderilmesi için tercih edilen uygulamalardır. Çene dolgusu işlemleri ile yüz bölgesinin daha estetik ve daha güzel bir görünüme kavuşması sağlanır. Dolgu malzemesi olarak genellikle son yıllarda yol hyalüronik asit tercih edilir. Ayrıca kişilerin kendi vücutlarından alınan yağdan elde edilen dolgu maddesi de kullanılabilir.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çene dolgusu uygulamalarında, öncelikle işlemi gerçekleştirecek uzman ile bir ön görüşme yapılarak gerekli tetkikler ve muayeneler yapılır. Çene dolgusu için herhangi bir engeli bulunmayan kişilere işlem uygulanabilir. İşlem yapılacak bölge, güzelce steril edilir. Daha sonra kişilerin herhangi bir ağrı ve acı hissetmemesi için anestezik krem uygulanır. Anestezik krem etkisini gösterdikten sonra özel dolgu malzemesi, ince uçlu iğneler kullanılarak bölgeye enjekte edilir. Çene dolgusu fiyat listesi, her yıl değişiklik gösterebilir.

Çene dolgusu işlemlerinde, başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için dolgu malzemesinin yavaş yavaş enjekte edilmesi gerekir. İşlem tamamlandıktan sonra kişiler, günlük hayatlarına devam edebilirler. Çene dolgusu, yaklaşık 20-25 dakika gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilir. İşlem sonrasında, uygulama yapılan bölgeyi ovuşturma hareketlerinden kaçınılmalıdır.

Yorumlar (0)
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı