Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu yapısal olarak dudaktaki sorunu gidermek adına yapılan enjeksiyon işlemlerine verilen isimdir.

SAĞLIK 15.01.2021, 08:13
Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu yapısal olarak dudaktaki sorunu gidermek adına yapılan enjeksiyon işlemlerine verilen isimdir. Bu enjeksiyon işlemi ile dudağa istenilen şeklin verilmesi mümkündür. Dudak dolgusu için kullanılan malzemeler arasında en önemli ürün hyalüronik asittir. Yapay bir malzeme olmadığı için dudak dolgusunda en çok bu ürünün tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Dudak dolgusu yapılırken hastalara anestezik krem sürülmektedir. Anestezik krem sayesinde hasta oluşabilecek en küçük bir acıyı bile hissetmeyecektir. Uzman bir doktordan yardım alınarak dudak dolgusu işlemi yapılır ise herhangi bir acının hissedilmesi mümkün olmayacaktır.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Dudak dolgusu dudak iltihabı, alerji ile ilgili herhangi bir sorunu olmayan tüm kişilere uygulanıyor. Fakat bu işlemi yaptırmak için muhakkak uzman bir doktor ile anlaşmamız gerekmektedir. Uygulama süresi ortalama 15 ile 30 dakika sürmektedir. Hasta bu işlemin ardından normal hayatına kısa bir sürede döner iken hacimli ve şekil olarak hoş gözüken dudaklara sahip olmaktadır.

Ayrıca yaşlılık belirtilerinin gidebilmesi için de destek olan dudak dolgusu işlemi ile genç dudaklara sahip olabilmek mümkündür. Hastanın sağlığı herhangi bir riske atılmadan bu işlem yapıldığı için oldukça avantajlıdır. Bu nedenle pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu özellikle yüz ile ilgili estetik yapmak isteyenlerin tercih etmişti oldukları yöntemlerden bir tanesidir. Doğuştan gelen veya herhangi bir kaza sonucu oluşan dudaklar ile ilgili bazı sorunların giderilmesi için dudak dolgusu işleminden yardım alındığını söyleyebiliriz. Özellikle alt ve üst dudağın simetrik olmaması ile ilgili olarak dudak dolgusu için başvuru yapanları biliyoruz.

 Dudak dolgusu işlemi oldukça basit ameliyat gerektirmeyen bir işlem olduğu için de kolaylıkla tercih edilmektedir. Klinik ortamında yapılan dudak dolgusu işleminin ardından insanlar kolaylık ile hayatlarına dönebiliyor. Peki dudak dolgusu nasıl yapılır, kimlere uygulanabilir, avantajları nelerdir bunlara bakalım.

Burun Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Burun insan yüzünde en fazla dikkat çeken organlar arasındadır. Burun dolgusu ise insanların sıklıkla tercih ettiği yöntemler arasında ilk sırayı almaktadır. Ameliyatsız olarak burun estetiği yapılabildiği için insanlar bu yöntemi tercih etmektedir. Cildin içerisine hiyalüronik asit gönderilerek hacim kazanması sağlanmaktadır. Burun dolgusu yapabilmek için hastanın burun bölgesine anestezik krem sürülmektedir. Daha sonrasında burun dolgusu belirlenen malzeme ile doldurulmaktadır.

 Enjeksiyon işlemi 5 ile 10 dakika arasında sürmektedir. Burun dolgusunun pek çok farklı avantajı bulunmaktadır. Buruna tabii ki de hoş bir estetik görüntü sağlamaktır. Ayrıca daha sonrasında gerekecek olan bir estetik operasyon var ise bu operasyonlara hazırlık olarak şeklin belirlenmesi için bu yöntemle destek alınabilir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatları işlemin içeriğine göre farklılık gösterebilmektedir. Burundaki soruna göre yapılacak olan işlem, belirlenen bölgeler fiyatlar da oldukça önemlidir. Bunun dışında burun dolgusu yaptıracağınız merkezler de fiyatlar ile ilgili belirleyici bir unsurdur. Burun dolgusunun etkisi geçici olarak yapılan bu işlemin kalıcılığını sağlamak için ise muhakkak cerrahi operasyon yapılmasını talep etmeniz gerekmektedir.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Çene dolgusu özellikle çene bölgesindeki yapısal bozukluklar, herhangi bir kaza veya yaşlılık sebebiyle kaybedilen dokuların geri kazanılması için çok fazla tercih edilmektedir. Çeneye yapılan küçük bir müdahale ile yuvarlak hatlara sahip bir yüzünüz olması mümkündür.

Çene dolgusu işlemi oldukça kısa sürmektedir ve herhangi bir ağrı oluşmamaktadır. Bu kadar avantajlı bir işlem olduğu için pek çok hasta yüzünde rahatsız olduğu bölgenin altın orana uygun bir şekil alabilmesi için bu işlemi tercih edebilmektedir. Çene dolgusu işlemi bir diğer avantajı ise işlem yapıldıktan hemen sonra günlük hayata dönebilmelerinin mümkün olmasıdır.

Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı