Dudak Dolgusu Öncesi Sonrası için Bilinmesi Gerekenler

Dudak dolgusu operasyonları sonrasında başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için öncesinde ve sonrasında bazı noktalara dikkat edilmelidir.

SAĞLIK 11.01.2021, 09:29
Dudak Dolgusu Öncesi Sonrası için Bilinmesi Gerekenler

Dudak dolgusu fiyatları ve uygulanacak yöntemler hakkında detaylı bir araştırma yapılması gerekir. Dudak dolgusu operasyonları sonrasında başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için öncesinde ve sonrasında bazı noktalara dikkat edilmelidir.

Dudak dolgusu öncesinde, kişilerin yüz görünümüne uygun şekilde bir analiz yapılıp; yüz hatları ve yapısı ile uyum gösterecek işlemler yapılmalıdır.

Dudak dolgusu öncesi ve sonrasında sigara, alkol gibi içeceklerden uzak durulması gerekir. Ayrıca kan sulandırıcı ve antibiyotik gibi ilaçlara belirli bir süre ara verilmelidir. İşlem sonrasında işlem uygulanan bölgeyi, ovuşturma yapılmamalı ve darbe almamasına dikkat edilmelidir.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu fiyatları, işlemin gerçekleştirileceği kuruma ve kişilerin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Ayrıca dudak dolgusu ile birlikte başka estetik operasyonlar aynı anda uygulanabilir. Bu durum, fiyatta değişiklik görülmesine sebebiyet verebilir.

Dudak dolgusu; dudak bölgesinin daha canlı ve dolgun görünmesi için yapılan pratik işlemlerdir.

Cerrahi yöntemlere göre daha uygun fiyatlı ve daha kısa süre içerisinde gerçekleştirilen dudak dolgusunun, uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılması önem arz eder. Dudak dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi için kurumumuzda iletişime geçebilirsiniz.

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak dolgusu; yaşın ilerlemesi, genetik yapı gibi nedenlerden meydana gelen kırışıklıkların, sarkmaları giderilmesi için uygulanan yöntemlerdir. Yanak dolgusu ile kişilerin, daha genç ve dinamik görünüme kavuşması sağlanır.

Genç, sağlıklı bir görünüm için yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesi çok önemlidir. Yanak dolgusu fiyatları ve kullanılacak yöntemler hakkında detaylı bilgi için işlemin gerçekleştirileceği kurum ile irtibata geçilmesi daha faydalı olacaktır.

Yanak dolgusu ile hem yanak bölgesinde daha iyi bir görünüm oluşturmak hem de elmacık kemiği bölgesi dolgunlaştırılarak kişilerin daha hacimli bir görünüme kavuşması sağlanır. Ayrıca çok zayıf ve çökük yüz yapısına sahip kişiler de, yanak dolgusu işlemlerini çok fazla tercih ederler.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusu, cerrahi olmayan küçük iğneler yardımıyla gerçekleştirilen kolay ve pratik bir yöntemdir. Kişilerin ihtiyaçlarına ve cilt yapısına uygun şekilde uygulanan yanak dolgusu, yaklaşık 15-20 dakika kadar kısa bir süre içerisinde tamamlanır.

Yanak dolgusu için genellikle vücutta var olan ve hiçbir zararı olmayan hylüronik asit kullanılır.

Dolgu maddesi, enjekte yoluyla yavaş yavaş yüze uygulanır. Ayrıca yanak dolgusu için hazır dolgu malzemeleri, kişilerin kendi vücudunda olan yağ dokusundan elde edilir veya yanak dolgusu malzemeleri kullanılabilir.

Bu işlemler ve teknikler, kişilerin ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir. Yanak dolgusu işlemi esnasında kişiler, herhangi bir ağrı veya acı hissetmez.

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Soğuk lipoliz, vücutta istenmeyen bölgesel yağların giderilmesinde tercih edilen bir yağ eritme işlemidir.

Vücutta birçok bölgeye uygulanabilen ve uzman kişiler tarafından yapıldığında başarılı sonuçların elde edildiği yöntemlerden birisidir.

Soğuk lipoliz cihazı kullanılarak, istenen bölgeye uygun başlık seçilerek gerçekleştirilir. İşlem uygulanacak bölgeye, belirli bir süre soğuk uygulanır. Bu işlem, yağ hücrelerini dondurarak parçalanmasını ve vücuttan atılmasını sağlar. Cerrahi bir işlem değildir ve dokulara herhangi bir zarar vermez. Uygulanan bölgede incelme, vücut hatlarında belirginleşme, kısa süre içerisinde görülür.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanmaz?

Soğuk lipoliz fiyatları vücudun farklı bölgelerine uygulanabildiğinden uygulama yapılacak bölge sayısına göre farklılık gösterir. Karın, göbek, bel, bacak, basen, kol gibi çok bölgeye rahatlıkla uygulanabilen soğuk lipoliz herkese uygulanabilir. Ancak hamile ve emziren annelerin, bu işlemi yaptırmaları tavsiye edilmez. Ayrıca herhangi bir cilt rahatsızlığı veya kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin uzman doktorları ile görüşmeleri gerekir.

Yorumlar (0)
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı