Hemşireler Günü Mesajı

Tüm zamanlarda olduğu gibi Covid-19 pandemi sürecinde de mücadelenin baş kahramanları sizlersiniz.

SAĞLIK 11.05.2020, 20:57
16
Hemşireler Günü Mesajı

         Süreçle mücadele zor ve korkutucu olsa da asla imkansız değildi.  Biz sağlık çalışanları imkansızı olabilir yapmaya hedefli gönül vermişler olarak, canla, başla kendi içimizde acı kayıplar yaşasak da yılmadan, yorulmadan çözüm hedefli mücadelemize devam ettik.

        Evet sağlık bütününün en önemli neferleri biz hemşireler basında, sosyal medyada, bilim kurullarında yer almamız gerektiğini ifade ettik. Çünkü sahayı en iyi aydınlatanlar bizleriz ! açıklamalarımıza ses verilmemesine rağmen, cephede en ön saflarda kahramanca yorulmak nedir bilmeden, kendi sağlığımızı, yaşamlarımızı feda ettik.

Bazen alkışlandık,  bazen hırpalandık,  yaralandık,  darp edildik. Kimileri parasını alıyorlar dedi, kimileri kalktı devlete yük oldular dedi, hastalığın yayılmasına sebep gösterildik, kırıldık üzüldük yine de pes etmedik, vazgeçmedik tek yol vardı mücadeleyi kazanmak yolumuza devam ettik.

       Kim bu süreçte para için canından ailesinden yaşamından vazgeçebilirdi ki?  acımasız eleştiriler yolumuzdan çevirmedi,  pandemi sürecinde biz hemşireler nitelikli ve güvenilir bakım,  kaliteli yaklaşım ile görevimizi en iyi şekilde yerine getirdik.

      Sağlık dünyasının gizli kahramanları değerli meslektaşlarımız hemşireler dünya sağlığında öncü bir ses olmuşlardır.  Sizler bu ülkenin gurur kaynağı sağlık çalışanlarısınız.

      Fazla mesai, çalışma koşullarının zorluğu, adaletsiz nöbet dağılımı, çalışma alanlarındaki mobing, özlük ve eğitim haklarındaki eksiklikler, engeller, adaletsiz ücret dağılımı,  çalıştırılma alanlarındaki eşitsizlikler,  bizlerin kanayan yarası olmuştur ve birlikte olduğumuzda mesleğimize, derneğimize, birliğimize sahip çıktığımızda kazanımlarımızı elde etmemiz için önümüzde hiçbir engel olamaz.

       İçinde bulunduğumuz pandemi sürecini siz değerli meslektaşlarımızdan acı kayıplar yaşanmadan atlatmayı diliyoruz.

     Tarih bize gelecek için bir program veremez ama geleceğimizle daha iyi yüzleşebilmemiz için kendimizi  ve ortak insanlığımızı daha iyi anlamamızı sağlar.  Bizler dünyayı sağlığına kavuşturuyoruz.

      Covit-19 tanısı almış ve tedavisi devam eden tüm meslektaşlarımıza acil şifalar, sağlık şehitlerimize  Allah'tan rahmet diliyoruz.

    12 Mayıs hemşireler gününüz kutlu olsun.

                                                                                                  

                                                                                                         Türk Hemşireler Derneği

                                                                                                                Samsun Şubesi

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü