HYDRAFACİAL VE ÇATLAK TEDAVİSİ

HYDRAFACİAL VE ÇATLAK TEDAVİSİ

İlerleyen yaş ve yaşlanmaya bağlı etkenler dolayısıyla ciltte bir takım yaşlanma belirtileri ve kötü madde birikimi meydana gelmektedir. Çağımızın hastalığı olan sağlıksız beslenme ve sürekli makyaj yapmaktan ötürü ortaya çıkan cilt problemleri, günümüz teknolojisi sayesinde oldukça kolay bir şekilde halledilebilmektedir. Hollywood yıldızlarının kullandığı yöntem olarak bilinen HydraFacial en yeni teknolojilerden birisi olmasının yanında, FDA tarafından onay verilen düzenli bir bakım yöntemidir. Sayılı cilt bakım firması arasında yer alan Edge tarafından üretilen bu cihaz, leke ve akne tedavisinin yanı sıra cilt yenileme tedavisinde başarılı sonuçlara imza atmaktadır.

Hızlı ve güvenilir bir işlem içeren tedavi, cilde herhangi bir hasar vermeden yenilenme ve temizlenme işlemi sağlamaktadır. Vortex teknolojisinden faydalanan uygulama saygın bakım merkezleri tarafından tercih edilmektedir.

HydraFacial Nedir?

Anti aging uygulaması olan bu yöntem, cildin ihtiyacı olan nem ve bakımı cildinize vererek cilt yenilenmesini sağlamaktadır. Herhangi bir cerrahi operasyonun aksine bir kesi veya iğne işlemi gerektirmeyen yöntem, kolay bir vakum ile uygulanmaktadır. Cildinizin ihtiyaç duyduğu ürünler bu vakum sayesinde basınçlı bir şekilde cildinize yedirilir, ciltteki kötü birikmeler giderilir ve cilt yüzeyi bir miktar soyularak cildinizde yenilenme meydana getirilmektedir.

Soyulma işlemi ile cildinizdeki lekelenmeler ve izler hemen hemen düzelmekte ve cildinize yedirilen solüsyonlar sayesinde ciltte gençleşme ve ışıltı ortaya çıkarılmaktadır. Bay veya bayan her iki cinste de ortak sorunlardan birisi olan cilt problemleri, dış ve iç kaynaklı etkenler nedeniyle ortaya çıkmaktadır. HydraFacial yaşa bağlı cilt sorunlarını gidermesinin yanı sıra, leke ve akne tedavisinde de kullanılmaktadır. Daha genç ve daha güzel görünümlü bir cilde sahip olmak amacıyla yapılan uygulama, kesinlikle acı ve ağrı içermemektedir.

HydraFacial Uygulaması

Genellikle 5 aşama olarak uygulanan tedavi yöntemi gayet sağlıklı ve güvenilirdir. Uygulama basamakları;

-Tedaviye başlangıç olarak vakum yardımıyla derinlemesine cilt temizliği yapılır ve ciltteki akne ve pis oluşumlar giderilir.

-İkinci basamakta cilde sıvı dermebrazyon uygulaması yapılmaktadır. Yani vakum ve sıvının aynı anda kullanılması sonucu cilde yedirilmektedir. Bu işlem sonrasın cilt ince bir şekilde soyulmakta ve cildin mikrodermabrazyonu sağlanmaktadır. Bu işlem herhangi bir tahriş oluşturmamaktadır.

-Üçüncü basamakta ise cildin gereksinim duyduğu maddeler, cilde yedirilmektedir. Cilt sorunlarına göre özel olarak hazırlanan bu serumlarda siyah noktalar ve yağlanma sorunu için yağ dengeleyici içerikler bulunmakta, kuru cilt ve kırışıklık için ise hyalüronik asit bulunmaktadır.

-Dördüncü basamakta cilde nem uygulaması yapılmaktadır. Bu kısımda nemlendirici içeriği bulunan antioksidanlar, solüsyonlar veya hyalüronik asit uygulaması yapılmaktadır.

-Son basamak olan beşinci basamakta ise cilde akne oluşumu için Mavi, kırışıklık tedavisi için ise Kırmızı LED ışık uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede ciltte sıkılaşma ve yenilenme meydana gelmektedir.

Acı veya ağrı içermeyen HydraFacial uygulaması genellikle 4-6 seans uygulanmakta olup, tedavi hızlı bir şekilde uygulanmaktadır. Tedavi 20 ila 30 dakika arasında uygulanmakta, tahriş oluşturmamakta ve her mevsim, her cilt tipine uygulanmaktadır. Uygulama hakkında Dr.Mustafa Karataş'tan bilgilendirilebilir, www.durmustafakaratas.com üzerinden yardım alabilirsiniz.

Çatlak Tedavisi

Daha çok kadınlarda görülen cilt çatlakları birçok etkenden ötürü ortaya çıkmaktadır. Kilo değişimleri, hamilelik sonucu, ergenlik veya vücut geliştirme sonrasında vücutta meydana gelen çatlaklar, cildimizin altındaki liflerin deforme olması sonucu meydana gelmektedir. Birçok tedavi yöntemi bulunan sorunun, ilaç, cilt soyma veya lazer gibi çeşitleri mevcuttur.

Bu tedavi yöntemleri çatlakları azaltmaya veya kontrol altına alma amacıyla uygulanmaktadır. Cilt altındaki liflerde uzun süreyle gerilme sonucu meydana gelen deformasyonlar en sık bacak bölgesinde, kalça bölgesinde ve karın yanlarında görülmektedir. İlk olarak pembe ve mor renklerde ortaya çıkan bu çatlamalar, müdahale edilmemesi durumunda beyaz renge bürünmekte ve kalıcı hale gelmektedir.

Çatlak Oluşmasını Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Farklı sebeplerden ötürü ortaya çıkan çatlak oluşumunu bazı uygulamalar yaparak önleyebilir veya kontrol altına alabilirsiniz. Bu uygulamalar;

-Cilt nemini ve cilt suyu oranını yüksek tutmak -Düzenli bir şekilde egzersiz yapmak -Sağlıklı ve dengeli beslenmek

-Düzenli olarak cildinize uygun nemlendirici kullanmak

-Ani kilo değişimlerinden uzak durmak ve gebelik durumunda çatlak önleyici krem kullanmak gibi yöntemler ile engellenebilmektedir. Bunların dışında zaten oluşmuş çatlakların kalıcı tedavisi de mümkündür

Biodermogenesi

Birçok etken sonucu oluşan Çatlak Tedavisi, vücut şekillendirme ve cilt gençleştirme uygulamalarında kullanılan Biodermogenesi, son dönemlerin en popüler estetik uygulamalarından birisidir. Uygulama hücrenin gereksini duyduğu potasyum ve sodyum' un enerji ile hücreye pompalanmasına dayanmaktadır.

Bu işlem sonrasında besin ihtiyacını alan hücre, yavaş renklenmeye ve normalde dönmeye başlamaktadır. Bir süre sonra hücre araları doldurularak Çatlak Tedavisi sağlanmaktadır. Tedavi genel olarak 25 seansta uygulanmakta ve seans araları ise en az 2 gün olmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER