İNATÇI KİLOLARDA KURTULUN DİYETİSYEN ANKARA

Diyet bir takım yiyeceklerin yoğun tüketilmemesi veya tüketilmemesi anlamına gelen ve belirli listeler çerçevesinde uygulanan kilo verme işlemidir. Genellikle kilo verme amaçlanarak yapılan bu diyetler, sağlığı korumak, kilo almak veya güncel durumunuzu korumak amacıyla da yapılabilmektedir.

İNATÇI KİLOLARDA KURTULUN DİYETİSYEN ANKARA

Sağlıklı ve dengeli beslenme olarak da adlandırabileceğimiz diyet, yapılması amaçlandığında kulaktan dolma bilgiler ile yapılmamalıdır.

Ülkemizde birçok sağlıksız beslenme biçimi diyet olarak adlandırılmakta ve bu diyetler sadece sağlınızı daha kötü hale getirmekten ileriye gidememektedirler. Sağlıksız beslenme sonucu verdiğiniz kilolar sadece kas gruplarınızdan gidebilir veya sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Doğru bir diyet alanında uzman kişilerden ve bunun eğitimini almış kişiler tarafından alınmalıdır. Aşırı kilonun birçok hastalığın başrolünde oynadığını unutmamalıyız. Sağlıklı bir diyet ve diyet listesi hakkında bilgi almak için alanında uzman Derya Şahin' den bilgi alabilir, www.deryasahin.com web adresi üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Aşırı kilo başlıca kalp ve damar hastalıklarına yol açabildiği gibi eklem ve bacak ağrılarına, kansere, şeker hastalığına ve mide rahatsızlıklarına neden olabilmektedir. Ayrıca kötü bir görünüm sonucu psikolojik olarak da zor duruma düşebileceğiniz unutulmamalı, sağlıklı ve dengeli bir biçimde kilo vermeye özen göstermelisiniz. Hatta eğer imkânınız var ise diyet ve egzersizi bir arada tutmalı, sıkı bir şekilde zayıflamaya çalışmalısınız. Ayrıca diyet sonucu zayıfladım zaten diyerek boşvermişliğe kapılmamalı ve verdiğiniz kiloları geri almamaya özen göstermelisiniz.

Sağlıklı bir yaşam sürmeniz için sizlere beslenme programları oluşturan ve birçok alanda karşınıza çıkan kişiler Diyetisyen olarak adlandırılmaktadır. Beslenme ve diyetetik adı altında en az 4 yıl eğitim görev ve bu eğitimi başarıyla bitirerek diploma alan kişilere verilen bu Ünvan, beslenme uzmanı olarak da bilinmektedir.

Diyetisyenlerin Görevleri

Gıda seçimlerinizde sizlere yardımcı olan, toplu gıda üretimi yapılan yerlerde besin içeriklerini inceleyen ve günlük yemek listesini oluşturan Diyetisyenler, bireyleri ve toplumu bilinçlendirmek görevini üstlenmektedirler. Beslenme uzmanlarının başlıca görevleri;

-Soframıza gelen besinlerin işlenme, hazırlanma, pişirilme ve depolanması durumunda meydana gelen değişimlerin insanlar üzerindeki etkisi incelemektedir.

-Kişinin sağlığına, fizyolojik durumuna göre beslenme listesi oluşturmakta ve kişinin diyet listesine yardımcı olmaktadır.

-Yemekhane veya bunun gibi birçok kişinin beslendiği yerlerde sağlığa uygun olarak beslenme listesi oluşturmak ve ona uygun olarak yemek yapılmasını sağlamak

-Tükettiğimiz besin gruplarının pişirilme ve saklanma ilkelerini belirlemektedirler.

-Bazı hastalıklara sahip insanlar için beslenme listeleri oluşturma

-Bireyleri ve toplumu sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirme ve eğitme görevleri üstlenmektedirler.

Diyetisyenler empati yeteneği yüksek ve aktif bir dinleyici özelliği bulunan kişilerdir. Sizlerin problemlerini çözmek ve sizinle sağlıklı iletişim kurmaya özen gösteren bu meslek grubuna sahip kişiler sizlere sağlıklı bir diyet konusunda yardımcı olmaktadır.

Diyet listeleri genel olarak alınması yanlış olan bir uygulamadır. Bireyler farklı olduğu gibi yapı, metabolizma ve fiziksel durumları da farklıdır. Böyle bir durumda diyet listeleri de farklı olmalıdır. Uygulayacağınız diyet tamamen sizin sağlık durumunuza, günlük fiziksel durumunuza ve metabolizmanıza uygun olarak uygulanmalıdır. Bu diyet listelerini beslenme uzmanlarından alabilir, sağlıklı ve dengeli bir biçimde diyet programınızı uygulayabilirsiniz.

Online Diyet

Günümüzde iş ve ev harici başka aktivitelere vakit ayıramayan milyonlarca insan bulunmaktadır. Hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme sonucu bu durum kilo almanıza sebep olmakta ve sağlığınızı bozmanıza sebep olmaktadır. Günlük rutinlerinizin arasında başka bir şey yapmaya vakit bulamayan insanlar için artık diyetler de online şekle dönüştürülmektedir.

Günümüzde herkesin internete ulaşımı kolay olmakla birlikte, elimizden düşürmediğimiz telefonlar yardımıyla Online Diyet hizmetinden faydalanabilir, bahane bulmadan sağlıklı bir diyete başlanabilmektedir. Dünya üzerinde artan sağlıklı beslenme ve aşırı kilo sonucu oluşturulan bu sistem herhangi bir zaman ve mekân kısıtlamasını ortadan kaldırmaktadır.

Bu hizmet ile ekstra bir vakit ayırmanıza gerek kalmadan size uygun olarak diyet listeleri alabilir, istediğiniz zaman diyetisyeninizle görüşebilir ve yardım alabilirsiniz. Ekstra vakit bulamayan, yaşadığı bölgede diyetisyen bulunmayan, sürekli seyahat durumunda olan ve öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen bu yöntem daha uygun olması nedeniyle de tercih edilmektedir. Gerek telefon gerek ise Whatsapp üzerinden diyetisyeninizle iletişime geçebilir ve düzenli olarak diyet kontrolünüzü yapabilirsiniz.

Bu hizmet ile diyetinizi düzenli olarak takip edebilir, sorularınız için diyetisyeninize gitmeye gerek kalmadan kısa sürede bilgi alabilir, sağlıklı ve dengeli bir biçimde zayıflayabilirsiniz. Online Diyet hizmeti ile ilgili www.deryasahin.com web adresi üzerinden bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER