Karın Germe Ameliyatı Nedir?

İdeal kilosuna ulaştığını düşünen ve yakın zamanda gebelik planlamayan kişilere karın germe ameliyatı yapılabilir.

SAĞLIK 16.01.2021, 12:25
Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın derisinde oluşmuş sarma ve çatlak tedavisi için karın germe ameliyatı yapılır. Sık sık kilo alıp veren ya da kısa sürede hızlı bir şekilde kilo kaybeden kişilerde sık karşılaşılan bir sorundur. Karın derisinin aşağı doğru sarkması estetik anlamda rahatsız edici bir görüntü oluşturur. Kıyafetlerin üzerinden bile belli olacak düzeye ulaşabilir.

Hamilelik süreci nedeniyle kadınlarda daha sık görülen bir durumdur. Sarkan deriyi egzersizle ya da diyetle toparlamak mümkün olmaz. Haliyle bu problemi yaşayan kişiler karın germe ameliyatı fiyatları bilgisini araştırmaya girişirler. Ancak öncelikle ameliyata uygunluk açısından hekim görüşü alınmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

İdeal kilosuna ulaştığını düşünen ve yakın zamanda gebelik planlamayan kişilere bu ameliyat yapılabilir. Operasyon sırasında kişiye anestezi verilir. Yani ağrı hissetmesi önlenir. Sonrasında karın gerisi gerdirilerek fazla parça çıkarılır ve yeniden dikilir. Estetik dikiş kullanılarak ameliyat izinin belli olmaması sağlanır. Ayrıca göbek deliğinin yeri de yeniden oluşturulur. Karın germe ameliyatı fiyatları için bireyin değerlendirilmesi önemlidir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Fiziksel görüntüsüne önem veren ve aynada iyi bir yansıma ile karşılaşmak isteyenler için karın bölgesindeki sarkma önemli bir problemdir. Bu kişiler ilk aşamada karın germe ameliyatı fiyatları konusunu araştırmak isteyebilirler ancak öncelik bireysel sağlık durumunun bir hekim tarafından değerlendirilmesidir. Bu sayede ameliyata uygun olup olmadığı anlaşılır. Üstelik uygulanacak ameliyat tekniğine, hangi işlemlerin gerekli olduğuna ancak bu şekilde karar verilebilir.

Çeşitli sebepler dolayısıyla karın derisi sarkabilir. Kilo alıp verme durumunda esneyen karın derisi daha sonra toparlanmakta güçlük çeker ve sarkma gözlenir. Sarkan doku deri olduğu için toparlamak anlamında en etkili yöntem karın germe ameliyatı olacaktır. . Bu işleme ilave olarak karın germe ameliyatı yapılması da söz konusu olabilir.

Liposuction Nedir?

Yine bölgesel fazlalıklara yönelik yapılan bir diğer operasyon ise liposuctiondur. Bu kez hedef fazla yağların vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Germe işlemi ile birlikte ya da ayrı uygulanabilir. Liposuction için genel kilo fazlalığı olanlar değil bölgesel olarak yağlanma şikayetleri mevcut olanlar uygundur. Liposuction fiyatları bilgisini alabilmek için bu kişiler ön muayene talebinde bulunabilirler.

Bazen ne kadar diyet de yapsanız karın ve basen bölgenizdeki inatçı yağlardan kurtulmanız mümkün olmaz. Bu durumun oluşmasında genetik faktörler kadar yaşam stili de etkilidir. Hareketsiz yaşam, hazır gıdaları fazla tüketme, yağlı beslenme gibi birçok faktörün etkisi bulunur.

Liposuction Ameliyatı     

Ameliyat sırasında hedeflenen bölgeye kanüller açılır. Bu kanüller yardımı ile iç tabakadaki yağ boşaltılır. Yani bölgesel anlamda bir incelme elde edilir. Yağ dokusunun dışarı çıkarılması sayesinde hedeflenen vücut ölçülerine kavuşmak mümkün olur. Bu kadar popüler bir işlem olması nedeniyle liposuction fiyatları da her zaman gündemde olmuştur.

Liposuction Fiyatları

Her bireyin vücut yapısı kendine özgüdür. Dolayısıyla uygulanacak olan işlemlerde bazen büyük bazen ufak farklılıklar olabilir. Bireysel bir değerlendirme yapılması ve o şekilde liposuction fiyatları bilgisi paylaşılması daha doğru olacaktır

Basen ve karın çevresinde yağlanma, bazen ciddi anlamda can sıkıcı olabilir. Liposuction fiyatları bu kişilerin gündemindedir. Bu durumun çözümü ise gelişen estetik müdaheleler sayesinde mümkün olmuştur. Güvenli bir şekilde liposuction yaptırılarak bölgesel yağlanma problemine kalıcı bir çözüm bulunabilir. Elbette sonrasında formunuza dikkat etmeniz önemlidir.

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı