Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Estetik işlemlerde olduğu gibi lazer epilasyon uygulamaları da kişilere özel yöntemler kullanılarak yapılmaktadır.

SAĞLIK 10.01.2021, 11:51
Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer uygulamaları epilasyon alanında başarılı sonuçlar vermesinden dolayı kıl alma tekniklerinin arasında en çok tercih edilen uygulamalar haline gelmiştir. Kağıthane lazer epilasyon istenmeyen tüylerin alınmasında kalıcı ve sağlıklı sonuçlar vermektedir. Lazer ışınlarının etkisiyle kıl kökleri tahrip edilir ve bir daha çıkması engellenmiş olur. Bu sayede kişi pürüzsüz bir tene kavuşarak bir daha kıl alma sorunlarıyla uğraşmadan konforlu bir rahatlık sürmektedir.

Lazer ışınlarının oluşturduğu ısı her tene uygun bir şekilde epilasyon yapmaya yarasa da koyu tenli kişilerde kıl kökleri daha belirgin olduğundan daha fazla fayda sağlamaktadır.

Lazer epilasyon tüylerin kozmetik ve psikolojik açıdan rahatsızlık vermemesi için geliştirilmiş bir yok etme yöntemidir. Kıl köklerine lazer ışınlarının nüfuz etmesinden sonra tüyler dökülerek bir daha çıkmamak üzere yok edilir. Kıl yoğunluğu olan bölge için en az 15 gün dokunmamak ve tıraş edilmemesi önerilmektedir.

 Tarama yapılacak olan bölge dış etkenlerden temizlenerek doğru yöntem ve cihazların kullanılmasıyla bölge taranır ve kıl kökleri ısının etkisiyle tahrip edilir. Levent lazer epilasyon uygulamaları sayesinde bir daha kıl oluşumu yaşanmamakta olup kalıcı bir rahatlık sağlanır.

Lazer Epilasyon Avantajları

Lazer uygulamaları estetik açıdan pürüzsüz bir tene kavuşmanın yanı sıra kişilerde tüy sorunlarına kalıcı çözümler üretmektedir. Sağlamış olduğu en önemli avantaj uzun süreli ve kalıcı bir şekilde kıl problemlerinin giderilmesidir.

Sarıyer lazer epilasyon uygulamaları diğer kıl alma tekniklerine oranla daha hızlı olup 2-3 saat içerisinde tüm vücudun temizlenmesi sağlanabilir. Doğru teknikleri ve doğru uygulama sayesinde oldukça güvenli bir uygulamadır. Günümüze kadar yapılan uygulamalarda herhangi bir cilt sorunu ya da enfeksiyon riskiyle karşılaşılmadığı için son derece sağlıklı olarak yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Vücudun kıl yoğunluğu olan her bölgesinde güvenle uygulama yapılabilir. Sarıyer lazer epilasyon uygulamaları için önemli olan doğru yöntemlerin kullanılabilmesi için öncelikle cilt analizi yapılmasıdır. Koltuk altı, bikini bölgesi, bacak ve kollar olmaz üzere her alanda uygulama yapılabilirken kalıcı etkilerinden dolayı günümüzde en çok kadınların tercih ettiği estetik bir uygulama olarak kullanılmaktadır.

Her bölgede güvenle yapılan uygulama için öncelikle yöntemlerin belirlenmesi ardından işlemlerin yapılması sonuçların kalıcı, komplikasyon riski olmadan ve işlemlerin sağlıklı bir şekilde sonuç vermesi açısından önemlidir.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Sarıyer lazer epilasyon uygulamaları için her cilt ve kıl yapısına uygun yöntemlerin tercih edilmesi önem taşır. Etkilerinin doğru ve kalıcı olması adına yöntemlerin uygun tercih edilmesi en sağlıklı yoldur. Epilasyon alanında geliştirilmiş en çok kullanılan yöntemler Ruby, Alexandrite, Diode ve ND Yag olmak üzere 4 gruba ayrılır. Herkesin kıl ve cilt yapısı farklı olduğundan dolayı tercih edilen tekniklerde farklı olacak ve bu teknikler için kıl, cilt analizi yapılması gerekli olacaktır.

Ruby ve ND YAG lazer teknikleri acılı olmasından dolayı pek tercih edilmezken en çok kullanılan yöntemler Alexandrite ve Diode lazer epilasyon yöntemleridir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Estetik işlemlerde olduğu gibi lazer epilasyon uygulamaları da kişilere özel yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Bu nedenle fiyatlardaki değişimler yöntemlerin farklı olmasından kaynaklı yaşanmaktadır. Seans sayıları, seans süreleri, uygulama yapılacak alanın genişliği, kişinin uzmanlığı ve merkezin konumu gibi etkenlerde fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır.

Değişikliklerin bu yönlerden yaşanmasından dolayı öncelikle randevu alınması ve uygulama yapılacak merkezde muayene olunması önem taşır. Hem süreç hakkında bilgi almak hem de maliyetler için detaylı bilgi alınması açısından önem arz eder.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı