Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon; koltuk altı, bikini bölgesi, yüz, ense, bacak, kol olmak üzere tüm vücuda rahatlıkla uygulanabilir.

SAĞLIK 09.01.2021, 19:06
Lazer Epilasyon Nedir?

Üsküdar lazer epilasyon işlemleri, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kesin çözüm yolları sunar. Vücutta meydana gelen kirlenmeler için farklı yöntemler ve teknikler kullanılır. Ağda, cımbız gibi teknikler hem çok ağrılı hem de uğraştırıcıdır. Jilet ise tüylerin daha kalın ve daha çok çıkmasına sebebiyet verir. Ayrıca ağda, jilet gibi yöntemler tüyleri yok edilmesinde kalıcı çözümler sunmaz. Yapılan işlemlerden kısa bir süre sonra tüylenmeler tekrar görülür.

Lazer epilasyon yöntemi, 6-7 seans gibi kısa bir süre içerisinde tüylerden kurtulmaya kalıcı çözümler sunar. Lazer epilasyon işlemi için farklı teknikler, yöntemler ve aletler kullanılır. Lazer epilasyon yönteminde, lazer ışınları bir demet ışını şeklinde istenilen bölgeye uygulanır.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Ataşehir lazer epilasyon uygulamaları, kısa süre içerisinde pratik bir şekilde gerçekleştirilir. Lazer epilasyon işlemleri öncesinde, kişilerin uzman ile irtibata geçerek işlemi nasıl yapılacağı ve kişilerin ihtiyaçları belirlenmelidir.

Lazer epilasyon öncesi kişilere, işlem uygulanacak bölgenin jilet yardımıyla temizlemesi talep edilir. İşlem öncesinde, kişilerin herhangi bir ağrı ve acı hissetmemesi için bölgeye soğutucu jel veya krem işlem uygulanacak bölgeye kişilerin vücut tipine ve kültürüne uygun şekilde başlık seçilerek ışın atışları yapılır.

Lazer epilasyon, uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapıldığında herhangi bir zararı bulunmayan bir işlemdir. İşlem esnasında, yalnızca kıl kökleri tahrip edilir. Dokuya ve çevreye kesinlikle zarar verilmez.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Ataşehir lazer epilasyon lazer epilasyon yöntemlerinde son teknolojik cihazlar ve farklı teknikler kullanır. Lazer epilasyon işlemlerinde kullanılacak teknikler ve yöntemler, kişilerin cilt tipine ve kıl rengine göre değişiklik gösterir. En fazla tercih edilen lazer epilasyon çeşitleri şunlardır:

  • Buz Lazer Epilasyon: Günümüze çok fazla tercih edilen, diğer yöntemlere göre ağrısız ve kişileri konfor sunan bir yöntemdir. Açık tenli koyu tenli gibi her cilt tipine rahatlıkla uygulanabilir, oldukça etkili işlemlerden birisidir.
  • Alexandrite Lazer Epilasyon: Bu yöntem genellikle koyu renk kıllarda etkili bir yöntemdir. Buz lazer epilasyona göre daha ağrılı ve genellikle açık ten rengine sahip kişilere uygulanır.
  • Diode lazer Epilasyon: Diode lazer epilasyon genellikle, açık tenli kişilerde tercih edilen bir yöntemdir.
  • ND Yag Lazer Epilasyon: Bu yöntem diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre daha ağrılı bir teknik olduğundan günümüzde pek fazla tercih edilmez. Her cilt tipine ve kültürüne uygun şekilde uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sağlık, estetik gibi birçok alanda farklı yöntemler ve teknikler kullanılmaya başlanmıştır. Lazer epilasyon, son yıllarda çok fazla tercih edilen ve birçok alanda kullanılan bir yöntemdir. Özellikle lazer epilasyon, estetik ve sağlık açısından çok fazla tercih edilir. Vücutta meydana gelen istenmeyen tüylere yok edilmesinde oldukça etkili olan lazer epilasyon kişilere kesin çözümler sunar. Maltepe lazer epilasyon başarılı sonuçlar elde edebilmek için kişilerin vücut tipine uygun şekilde işlemleri gerçekleştirilir.

Lazer epilasyon; koltuk altı, bikini bölgesi, yüz, ense, bacak, kol olmak üzere tüm vücuda rahatlıkla uygulanabilir. Estetik alanında kullanılan lazer epilasyon sayesinde, cerrahi müdahalelere gerek kalmadan vücuttaki birçok deformasyon giderilebilir. Ayrıca lazer epilasyon işlem esnasında kitap, gazete okuyabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Üsküdar lazer epilasyon kaliteli hizmeti, daima uygun fiyatlara sunar. Lazer epilasyon işlemlerinde; işlem uygulanacak bölgenin alanı, kullanılacak yöntemler ve teknikler, fiyatları değiştirir. Bunun yanı sıra lazer epilasyon işleminin gerçekleştirileceği kurum ve sunduğu hizmetlerde fiyatın değişmesinin nedenlerindendir. Lazer epilasyon fiyatları hakkında güncel ve detaylı bilgi için işlemin gerçekleştirileceği kurum ile irtibata geçilmesi daha faydalı olacaktır.

Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı