Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Geçmişten günümüze kadar insanların en çok şikayetçi oldukları konuların başında istenmeyen tüy problemi bulunuyor.

SAĞLIK 14.01.2021, 10:48
Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Kıl köklerine renk veren melanin pigmenti bulunmaktadır. Lazer ışınları sayesinde gönderilen dalga boyları ile kıllara siyah rengi veren melanin pigmenti tahrip edilmektedir. Köke verilen bu tahribat sayesinde istenmeyen tüylerin tekrar etmesinin önüne geçiliyor.

Yapılacak olan işleme karar vermeden önce müşteriler ile ön görüşme ve vücut analizi yapılması gerekmektedir. Her insanda Kıl kökü Rengi farklı olabilmektedir. Bu sebep ile lazer ışınları ile bu deneme işlemi gerçekleştirilip hangi türlü lazerin kullanılması gerektiğine karar verilir. Beşiktaş lazer epilasyon çalışmalarından bahsederken öncelikli olarak lazer epilasyonun ne olduğu ile ilgili bilgi vermeliyiz.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon yapılmadan önce hastanın vücudu ile ilgili olarak bir analiz gerçekleştirilir. Burada lazer ışınlarının kıl köklerini görüp görmediği, kıl köklerinin sağlamlığı, ten rengi gibi pek çok nokta bir arada değerlendirmeliyiz. Bu değerlendirmelerin ardından müşterilere ne kadar süreyle hangi tür lazer yapılacağına karar verilir. Okmeydanı lazer epilasyon lazer epilasyon yapım aşamaları ile ilgili ayrıntılı bilgileri web sitesinde paylaşmaktadır.

Ayrıntılar müşteri ile paylaşılır. Bu paylaşımlardan sonra belirli aralıklar ile lazer epilasyon uygulaması devam ettirilir. Uygulamanın sonucunda müşterilerin vücutlarının hiçbir yerinde istenmeyen tüy tekrarı olmadığı kesinleştirdikten sonra işleme son verilmektedir. Lazer epilasyon yapılırken herhangi bir ağrı ve acı hissedilmemesi için oldukça gelişmiş lazer aracı kullanılmaktadır. Hatta son dönemlerde geliştirilen buz lazer sayesinde ağrı sıfıra indirilmiştir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Beşiktaş lazer epilasyon bünyesinde bütün lazer epilasyon türlerini bulundurmaktadır. Geçmişten günümüze kadar insanların en çok şikayetçi oldukları konuların başında istenmeyen tüy problemi bulunuyor. İstenmeyen tüylerden kurtulabilmek için o kadar farklı yöntem uygulanmaktadır ki saymakla bitiremeyiz. Uygulanan bu yöntemlerin hiç birisi ise kalıcı çözüm sağlamadığı için insanlar hep bu konu ile ilgili araştırmalar içerisindedir.

Gelişen teknoloji ve lazer teknolojisi sayesinde istenmeyen tüylerden kurtulabilmek için lazer epilasyon kullanılmaya başlanmıştır. Beşiktaş lazer epilasyon işletmesi de bu konu ile ilgili olarak hizmet veren bir firma olarak yıllardır çalışmalarını sürdürüyor. Peki lazer epilasyon nedir nasıl yapılır hangi alanlara yapılabilir bunlarla ilgili ayrıntıları yazımızda verelim.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Okmeydanı lazer epilasyon ile ilgili bilgi almak isteyenlerin en merak ettikleri konular arasında epilasyon kullanım alanları bulunmaktadır. Lazer epilasyonu vücudumuzun bütün bölgelerinde kullanmanız mümkündür. Dudak üstü bıyık bölgesi, kol, bacak, bikini bölgesi, koltuk altı ve diğer bütün bölgelerde lazer epilasyonun kullanıldığını söyleyebiliriz. Lazer epilasyon yapılmadan önce bölgelere küçük denemeler yapılması herhangi bir alerjik reaksiyon gelişip gelişmediğinin kontrolü için oldukça önemlidir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Şişli lazer epilasyon sunmuş olduğu fiyatlarının yanı sıra kaliteli hizmeti ile de müşterilerin dikkatini çeken bir işletmedir. Nokta lazer epilasyon fiyatları epilasyona yapılacağı bölgeye, epilasyon türü, ara verilen periyotlar ve yapılan seanslara göre farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca lazer epilasyon hizmeti veren işletmeler de kendi fiyatıyla ilgili belirlediği için bu konuda gerekli araştırmaları yapmanız önemlidir noktam uygun fiyata istenmeyen tüylerden tamamen kurtulacağız güvenilir işletmeler bulunmaktadır.

 Lazer epilasyon oldukça kolay Acısız bir işlem olmasına rağmen yapılacak olan hatalar ile cilde ciddi zararlar verilebilir. Bu nedenle epilasyon yaptıracağınız işletmelerde olanın daha altında fiyatlar sunuluyor ise muhakkak tüm kontrol sağlayıp işleme başlamanız önerilir.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazer epilasyon bünyesinde yaygın olarak kullanılan bütün epilasyon çeşitlerini bulundurmaktadır. Nd:yag lazer, Aleksandrite lazer, Ruby lazer, Diode lazer en yaygın kullanılan lazer türleri arasındadır diyebiliriz. Kıl kökü özelliklerine göre yapılacak lazer farklılıklar göstermektedir. Ayrı lazer yaptığınız bölgeye göre de lazer türlerini seçmek istenen sonuçta maksimum başarıyı sağlayabilmek adına oldukça önemlidir.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı