Meme Dikleştirme İstanbul’da Quartz Poliklinik’te

SAĞLIK 15.09.2020, 00:16
39
Meme Dikleştirme İstanbul’da Quartz Poliklinik’te

Hormonlardan kaynaklı faktörler, yaşlanmanın başlaması ve kilo verimi gibi çeşitli sebepler “göğüslerde değişimler” görülmesine sebep olabilir. Meme dokusunu sıkı tutmakla görevli bağlar, zamanla gevşemekte ve ortaya “sarkık görünümlü bir meme görüntüsü” çıkmaktadır. Sarkık ve küçük göğüslü olmaktan dertli birçok kadın ise meme dikleştirme ameliyatı ile kendini daha “çekici” hissediyor. Bunun yanında özgüvenini de yeniden kazanıyor.

Meme Dikleştirme( Mastopeksi) Ameliyatı Ne Anlama Gelir?

Meme sarkıklığı şikâyeti, meme dokusunu oluşturan bağların zayıflaması ile ortaya çıkan bir sorundur. Bu görüntü “hormonlara, yaşa ve yer çekimi gibi faktörlere bağlı olarak” daha da çirkinleşebilmektedir. Bu sebeple, meme dikleştirme operasyonu; hem vücut estetiğini yeniden sağlamak hem de kadının” kendisini psikolojik bağlamda” iyi hissetmesini sağlamak gibi amaçlara hizmet eden bir operasyondur. Ayrıca, meme başının konumundan genişliğine, halkasının renginden duruşuna kadar birçok talep yine meme dikleştirme ameliyatı yapılırken çözüme kavuşturulabilen sorunlarıdır.

Mastopeksi ameliyatı başka bir deyişle meme dikleştirme ameliyatı, günümüzde sıklıkla tercih edilmekte olan bir göğüs estetiği operasyonu türüdür. Göğüslerinin sarktığını düşünen, daha dolgun durmasını isteyen, göğüslerinin küçük olduğundan yakınan birçok hasta için meme dikleştirme operasyonları, plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı tarafından uygulanan bir yöntemdir. Meme dikleştirme  İstanbul Quartz Clinique’de birçok sorunu ortadan kaldırabilen bir operasyon.

 Ne Tür Meme Dikleştirme Yöntemleri Vardır?

Meme dikleştirme ameliyatını gerekli kılan göğüs sarkıklıklarına baktığımızda çeşitli sebeplerden ötürü ortaya çıkabildiğini görürüz. Başta genetik yatkınlık göze çarpsa da emzirme gibi süreçlerden sonra da memelerde “form” kaybı görülebilir. Yaşlanma, hormonal değişimler, uzun süredir sigara kullanıyor olmak gibi çeşitli dışsal etkenler de yine göğüslerin sarkmasının nedenleri arasında gösterilir.

Memenin sünmesi veya meme başının aşağı bakması sorunu, sarkıklıktan kaynaklanan ve çözümü sadece “cerrahi girişimlerden” geçen bir problemdir. Buradan hareketle , pitozisenin ameliyatsız yöntemler ile düzeltilmesi  kalıcı olmamasının yanı sıra etkili sonuçlar  vermekten de uzaktır..

Meme dikleştirme yönteminin tercihe konu edilebilmesi için meme boyutu, yapısı, sarkmanın derecesi gibi bilgilere ihtiyacımız vardır. Bu sebeple; meme sarkıklığından şikâyet eden ve meme dikleştirme ameliyatı olmak isteyen kişiler, “meme muayenesi” yaptırmak durumundadır. Çünkü, doktor; muayene esnasında meme dikleştirme ameliyatı sonrasında süt verme fonksiyonu, erojen ve dokunma duyusu gibi önemli konularda size “önemli bilgiler” aktaracaktır. Meme Dikleştirme İstanbul’da Quartz Poliklinik’te size yüzde yüz memnuniyet sunuyor.

Meme Dikleştirme Operasyonu Öncesi, Operasyon Sırası ve SonrasındaYaşanan Süreç

Görüşmede öncelikle sizin mevcut durumda ki şikâyetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz istekleriniz doğrultusunda konuşulur. Memelerinizin büyüklüğü, derinizin durumu, yaşınız, deri şekliniz, çocuk sahibi olup olmayacağınız, meme başının yeni yeri gibi durumlar sizle birlikte cerrah tarafından değerlendirilen etkenlerdir. Operasyonun ayrıntıları hakkında size bilgi aktarımı yapılır, iz, meme başı duyarlılığı, emzirme, anestezi şekli ve operasyonun riskleri size anlatılır. Operasyona karar verdiğiniz takdir de ise asistanlar size uygun operasyon gününü planlamakla görevlendirilir.

  1. 40 yaş altında bulunan hastalardan meme ultrasonografi, 40 yaş üzeri hastalardan da mamografi tahlilleri istenir. Operasyonda yanınızda refakatçi bulundurmak işe yarayacaktı .
  2. Rezerve edilmiş odanıza geldiğinizde isterseniz size ağızdan verilecek olan bir ilacı alabilirsiniz  bu sizi rahatlatacaktır.
  3. Operasyon günü hastaneye gelirken makyaj yapmamanız saç jölesi kullanmamanız, rahat kıyafet giymeniz, takılarınızı evde bırakmanız önem arz eder.
  4. Operasyondan 6 saat önce hiçbir şey yememeniz ve içmemeniz gerekir.
  5. Operasyondan takribi bir saat önce hastanede olmalısınız.
  6. Aspirin ve benzeri ilaçlar kullanıyorsanız operasyondan bir hafta önce kesmeniz gerekli. (Sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmemelisiniz.)
  7. Aspirin ve benzeri ilaçlar kullanıyorsanız operasyondan bir hafta önce kesmeniz gerekli. (Sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmemelisiniz.)

Operasyon sonrasının ise genellikle rahat geçtiğini belirtelim. Operasyon sırasında meme protezi kullanıldıysa  birkaç gün kol hareketlerinde aksama görülebilir. Pansuman 2 gün sonra açılar ve yaraya bakılır. 7 gün sonra sargının açılması gerekir. Hastaya 6 hafta süresince sporcu sütyeni tavsiye edilir. Erken dönemde şişlik, meme başında hissizlik ve deri üzerinde pembemsi renk değişimi gözlenebilen yan etkilerdir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden ortadan kalkar. İşinize bağlı olarak 3-4 gün içinde normal çalışma temponuza dönebilirsiniz. 3 ay yüksek efor gerektiren sporlardan uzak durması tavsiye edilir. Yeni şekillendirilmiş meme uzun süre dayanıklılık sağlar. Estetik meme dikleştirme operasyonu genel olarak başarılı ve kalıcı sonuçlar sunan, kişinin ve çevresinin ruh sağlığını düzelten onları yaşama daha hevesli hale getirme amaçlarına hizmet eden bir operasyondur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Gerçekkleştirilir?

Göğüs estetiği operasyonları “cerrahi” bir işlem olmasından dolayı genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Bu nedenle, meme dikleştirme ameliyatı da genel anestezi altında yapılacak göğüs estetiği uygulamaları arasında kendine yer bulmuştur.

Meme dikleştirme ameliyatı öncesinde “estetik yaptıracak kişinin” mevcut sağlık durumu, kan değerleri vb. gibi kriterler incelendikten sonra ameliyat tarihi planlanır. Ameliyat gününde ameliyat öncesinde ise 8-9 saat aç kalınması gerektiği hastaya mutlaka bildirilmelidir.

Genel anestezi dışında meme dikleştirme operasyonu 1 saat kadar devam edebilmektedir. Kişinin anesteziye karşı direnci veya zayıflığı ise ameliyat süresini 30-50 dakika civarı uzatabilir.

Göğüslerinden memnun olmayan ve meme dikleştirme operasyonu yaptırmak isteyen kişilere hangi tekniğin kullanılacağı, doktorun ve sizin kararınıza göre kararlaştırılır. Bu sebeple, doktorunuza “nasıl bir görüntü” istediğinizi net bir şekilde anlatmalısınız.

Meme dikleştirme operasyonunda silikon protezler, hafif sarkıklığı olan kişilerde kullanılır. Ancak, meme bezinin yetersiz olması durumunda ise silikon protez sonrası meme küçültme işlemi uygulanabilmektedir.

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 26 Şubat 2021
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45