Plastik Cerrahide Hasta Tutumu ve Yöntemler

Bireyin kendini beğenme isteği, yaş, cinsiyet, aile ve eşin tutumu, psikolojik sebepler, ekonomik doygunluk ve sürekli yenilenme arayışı, haz eşiğinin değişimi ve ayna vurgusu, hastanın kendine ve topluma tuttuğu aynadan ibarettir.

SAĞLIK 20.11.2019, 14:48
51
Plastik Cerrahide Hasta Tutumu ve Yöntemler

Çağın gerekliliklerini yerine getirme, kişiye göre tanımı değişebilen ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda, uzman kadrolardan destek alma biçimi, kişiye, aileye, sosyal çevreye, kültüre ve ekonomik şartlara vs değişebilen saymakla türetebileceğimiz bir olgudur. Bireyin kendini beğenme isteği, yaş, cinsiyet, aile ve eşin tutumu, psikolojik sebepler, ekonomik doygunluk ve sürekli yenilenme arayışı, haz eşiğinin değişimi ve ayna vurgusu, hastanın kendine ve topluma tuttuğu aynadan ibarettir. Çünkü zaman makinesinde, teknoloji ve diğer özel sebeplerle değişen insan, çeşitli iletişim vasıtalarıyla birbirine bilgi alışverişi noktasında ulaşmış ve kısa da olsa birbirini rehabilite etmeyi başarmıştır. Şartlar uygunken, parasal olanaklar haizken, hasta psikolojisi hem cebe hem mantığa yatkınken, elbette etkili bir uzmana başvurma isteği kaçınılmazdır. Ankara başkent olması ve nüfusu, ekonomiye kattığı değer, hizmet, sanayi ve eğitim, sağlık alanlarının gelişmişliği, vizyonu bakımından her türlü imkân ve olanağa sahip idari ve fonksiyonel bir şehirdir. Plastik Cerrahi de bu yapının en özel ve nadide taşlarından sadece bir tanesidir.

Plastik Cerrahi Alanları ve işleyişi

Ankara Plastik Cerrahi alanında uzman kadrosuyla, yetkili ve eğitilmiş personelleriyle, hem parasal olarak hem bireyin pskilojisini rahatlatma noktasında son derece yetkin ve güvenilir bir iş disiplinine sahiptir. Plastik Cerrahi, edindiği yılların tecrübesi ve kaliteli yetkin donanımıyla, hastalarından tam not almayı başarmış, milyonlarca hastayı profesyonel bir şekilde uğurlamayı bilmiştir. Peki bu plastik Cerrahi Alanları ve işleyişi nasıldır? Yol haritası Nasıl işliyor? Plastik Cerrahi Fonksiyonları bakımından;

Ankara Meme büyütme: Bayanların özellikle talep ettiği ve estetiğine düşkün bayanların tercih ettikleri bir sistemdir.Ortalama ameliyat süresi 2 saattir.Daha kadınsı oldukları konusundaki düşünceleriyle  ki bu sebepler her yıl farklılık gösterir ;emin ellerde hizmet görmek isteyenler için Ankara Meme Büyütme  kanalı  tam aranılan kadrodur.,Ankara Plastik Cerrahide meme büyütme işlemi son yıllarda artış göstermiştir. Araştırmalara göre Uzmanlarca bu sebepler en yaygın haliyle şöyle ifade edilmiştir:

En yaygın sebepleri şöyle sıralanabilir:

‘’- Doğal memenin boyutunu büyütmek,

- Memelerdeki asimetriyi düzeltmek (meme büyüklüklerinin birbirinden farklı olması),

- Kilo kaybı, hamilelik ya da emzirme gibi sebeplerden dolayı kaybolan meme hacmini eski durumuna getirmek,

- Daha güzel bir vücut şekli ve oranına kavuşup kendilerini daha iyi hissetmek.

Bu ameliyata 'meme büyütme cerrahisi' adı verilmektedir. Meme büyütme ameliyatında küçük bir cilt operasyonu ile silikon uygun alana yerleştirilir. İyileşme dönemi genellikle 24 saatten 48 saate kadar değişiklik gösteren dinlenme gerektirir.’’

Ankara burun estetiği: Estetiğin bir diğer önemli ve toplumca tercih edilenlerin en yaygını sınıfına giren bu uygulama; kaza,doğuştan gelen fiziki özellikler,mankenlik gibi profesyonel meslekler ; hastanın  kendi arzusu ve çeşitlenebilecek  diğer estetik sebeplerindendir.  Burun genel hatlarıyla olduğu gibi sadece burun ucu ameliyatıyla da sorunsal bölgeler çözüme kavuşturulabilmiştir.Orantısızlık gibi görülen her parça Uzman ellerde   daha estetikli bir görünüme kavuşmuştur.Doktorlar ve  prof. ‘ler hangi durumların estetiğe konu olabileceğini çeşitli mecralardan hastalarına duyurmuştur.

  • Burun sırtının düzgün veya az çıkabileceği yerlerde mevcutsa;
  • Güldüğünde burun aşağı düşüyorsa
  • Burun kanatları çok genişse ve rahatsız edici bir estetiğe sahipse
  • Burun kanatlarında görülen orantısızlık ve şikayetler
  • Burun ucu normalden uzun ve orantısızsa
  • Burun ucu kıkırdak dokusunun büyük ve çok belirgin olduğu hallerde
  • Burun ucu deri ve gözeneklerinin normalden kalın ve şekilsel bozukluklar içerdiği durumlarda
  • Burun ucu estetiğini ikiye böldüğümüz için sağ ve sol yarım eşitsizlik ve durumlarda vs..

Sayacağımız estetiğe konu olan uygulama esas ve sebepler uzmanlarca etkililiğini, önemini vurgulatmıştır. Hizmet görmek isteyen her hastanın Ankara burun estetiği tedavisinde destek olabilecek bir uzman kadrosuyla tanışması yeterli olacaktır.

Ankara Karın Germe: Plastik cerrahide en yaygın ve işlevsel alanlardan bir tanesi de karın germe cerrahisidir. Özellikle bayanlarda, kilo alımı ve kilo kaybında, ağır ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyonlar model meslek kayıbı endişeleri, psikolojik ve toplum anlayışları… Büyüyen sebebsel alanlar çoğaltılabilir. Uzman eller, hastaya değer prensibi ve her cebe uygun fırsatlarıyla hastalarına destek ve imkân sağlayan Ankara Cerrahi özellikle bayanların uğrak yeridir. Şeker hastaları, hipertansiyonu olanlar, aşırı kilosu olanlar, sigara kullananlar, son 10 gün içinde aspirin kullanan hastalar için bu ameliyat uygun değildir. Ortalama ameliyat süresi 2 saattir. Genel anestezi ile yapılan operasyonlar için 2-3 gece hastanede kalmak uygundur. Uzmanlara göre hastaneden ayrılan ve yeni başlayanlar için önemli bir hususa değinecek olursak; uzman cerrahları ağzından şu açıklamalara özenle dikkat edilmelidir.

‘’’Ankara karın germe işlemlerinde iz kaçınılmaz ve yüzleşilmesi gereken bir olaydır. Ameliyat bittiğine iz kalacak ve görülecektir. Fakat bu iz sezaryen müdahalelerinde olduğu gibi aynı bölgeye işlem yapıldığı için saklanmış ve kişi bikini, mayo giymiş dahi olsa ameliyat olduğu anlaşılmamakta aksine pürüzsüz bir cilt gibi görünmektedir, belli olmamakta, saklanılmaktadır. Ameliyat bitiminde korse kullanılması önemle belirtilmiş olup; bu süre 2      haftaya tamamlanmalı ve şartlı kullanılmalıdır. Böylelikle he karın germe işlem ve bölgesi daha hızlı iyileşmekte hem de kanama gibi komplikasyonlar baş göstermemektedir. Ameliyat bitimi sonrası 1 hafta 45 derece açı ile yatma pozisyonun ile uyuma –uzanma öngörülmüş.tür. Bu sayede ağrı azalmamakta, yara bölgesi gereğinden çok gerilmeyip, iyileşme hızı artmaktadır. Karın germe ameliyatı büyük ve riskli bir cerrahi uygulamadır. Bu işlem için 10 gün gibi bir süre ayrılmalı.10gün süre bitiminde sosyal hayata dönüş sağlamak mümkün ve öngörülen sürelerdir.”

Ankara, Plastik Cerrahide saygın bir yeri olan merkezdir. Burun estetiği, karın germe, meme büyütme gibi cerrahi müdahaleler, doktor-hasta ilişkisi içinde iletişim sağlanarak sorunlara çözüm arayışına katılmak; hem rehabilite hem de durumun ticari boyutları açısından ele alınması son derece önemli bir husustur. Sağlık duyumlara göre değil yaşayarak, güven sağlayarak, iletişim kanalları vasıtasıyla önem ve değer kazanılan özel bir alandır.

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü