Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saçlarındaki seyrelmeden rahatsızlık duyan, kellik sorunu ile daha fazla yaşamak istemeyen kişiler için de böyle bir çözüm yolu bulunur.

SAĞLIK 15.01.2021, 11:36
Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Bazı teknikler uygulayarak saç ekimi ile kelliğe çözüm bulmak mümkündür. DHI, Safir FUE ya da FUT gibi farklı tekniklerle seyrelme ve kellik başlayan bölgelere saç kökleri ekilebilir. Oldukça başarılı sonuçlar alınan bu yöntem sayesinde insanlar yeniden sıkı saçlara sahip olabilirler.

Ense bölgesinden alınan saç kökleri kelliğin başladığı alana ekilir. Oldukça titiz davranılması gereken bir işlemdir. Steril ameliyathane şartlarının olması gerekir. Tecrübeli bir uzman hekim tarafından yapılırsa elde edilen sonuçlar son derece doğal olacaktır.

Ense bölgesinin saç kökü toplamak amacıyla tercih edilmesinin nedeni, bu bölgede dökülmenin en son başlamasıdır. Ensedeki saç köklerinde testesteron hormunu için reseptör bulunmaz. Dolayısıyla erkeklik hormonu olan testesterona bağlı saç dökülmesi bu alanda görülmez. Saç kökleri enseden toplanıp açılmış alanlara ekim yapılabilir. Eğer kişinin ense bölgesinde de yeterli saç kökü yoksa kol, göğüs gibi farklı alanlar değerlendirilir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saçlarında dökülmeye bağlı seyreklik ya da kellik gelişen ve bu durumdan rahatsızlık duyan herkese saç ekimi yapılabilir. Burada önemli olan nokta kişinin bu durumdan rahatsızlık duymasıdır. Yani kelliğin sağlık açısından bir zararı yoktur, fakat kişi estetik bir görünüme sahip olmak için bu uygulamayı talep edebilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç dökülmesinin önüne geçebilmek mümkün olmadığında yaşanan saç seyrelmesi için en etkili çözüm saç ekimi yöntemidir. Gelişen teknoloji sayesinde bireylerin estetik kaygılarını giderecek birçok farklı teknik geliştirilmiştir. Saçlarındaki seyrelmeden rahatsızlık duyan, kellik sorunu ile daha fazla yaşamak istemeyen kişiler için de böyle bir çözüm yolu bulunur.

Saç dökülmesinin çeşitli nedenleri vardır. Ancak en sık karşılaştığımız saç dökülme tipi ileri yaş erkeklerde gözlenen tiptir. Genetik faktörlerin de etkisiyle bazen bu dökülme süreci daha erken yaşlarda başlar. Kadınlarda nadir görülmekle birlikte hastalıklar, kullanılan ilaçlar, hormonal bozukluklar nedeniyle karşımıza çıkabilir. Bu durumu yaşayan kişilerin aklına ilk gelen konulardan biri ise saç ekimi fiyatları bilgisidir.

Saç Ekimi Temel Aşamaları

İşlemi temel olarak iki aşamada incelemek mümkündür. Tekniklere göre bazı farklılıklar gözlenebilir. Ayrıca tüm aşamalar anestezi altında gerçekleştirildiği için kişinin ağrı hissetmesi söz konusu değildir. İlk aşama saç köklerinin toplanmasıdır. İkinci aşama ise toplanan saç köklerinin yeni yerlerine nakledilmesidir.

Saç Ekimi Öncesi

Uygulama öncesinde yapılması gereken hazırlıklar içinde bazı tetkikler bulunur. Kişilerin sağlık durumunu değerlendirmek amacıyla birkaç kan testi istenir. Ayrıca kronik hastalık varlığı ve devamlı kullanıdığı ilaçlar sorgulanır. Bunun dışında fazladan bir hazırlık süreci gerektirmez. Planlanan gün ve saatte işlem gerçekleştirilir. Öncesinde açılmış ve seyrelmiş olan alanlara müdahale edilir.

Saç Ekimi Sonrası

İşlem sona erdiğinde aynı gün taburculuk mümkündür. Ancak ilk yıkamanın klinikte yapılması önerilir. Sonraki yıkamalar gereken özen gösterildiği takdirde evde de yapılabilir. Bu süreçte yeni saç köklerine hassas davranmak önemlidir.

İşlemden üç hafta kadar sonra ilk çıkan saçlar dökülecektir. Bu beklenen bir durumdur. Sonrasında ise yavaş yavaş yeni saçlar ekim yapılan bölgeden çıkmaya başlar. Son halini alması ise 6 ay kadar bir süre sonra olur. Elbette bu süre kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir.

Saç Ekimi Ücretleri Nelerdir?

Bu konu uygulanan tekniğe ve ekim yapılacak olan alanın büyüklüğe göre değişir. Bu nedenle muayene sonrası daha net bir bilgi almak mümkündür. Elde edilen başarılı sonuçlar sayesinde giderek daha fazla adından söz ettiren bir uygulama olmuştur. İnsanlar saç ekimi fiyatları konusunda bilgi almalarının ardından güvenle bu yöntemden faydalanabilirler.

https://www.smilehairclinic.com/ <-- hakkında bilgi için hemen sitemizi ziyaret edin.

Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 12 Mayıs 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı