19 MAYIS EMPERYALİZME KARŞI GELMEKTİR

Bugün 19 Mayıs. Tarih, 1919 yılının 19 Mayıs gününü gösterdiğinde, vatanı işgale uğramış bir milletin, yeniden doğuşunun başlangıcı olan bir gününe şahitlik edeceklerdi.

SAMSUN 19.05.2020, 16:08
19 MAYIS EMPERYALİZME KARŞI GELMEKTİR

“Milletin bağımsızlığını, yine milletin azmi ve kararlılığının kurtaracağına” inanan Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşlarıyla Samsun’dan başlayarak bütün ülkeye ve insanlarımıza yansıyan mücadelenin meşalesini bu tarihte yakmıştır.

Bütün umutların bitti zannedildiği bir noktada, şartların getirdiği her türlü zorluğa rağmen inanmış insanlar, istiklal uğrunda ölmeyi göze almışlar, vatanımızı işgal eden emperyalistlerden gelen tehditleri, yakılan meşalenin ışığı altında milletimiz canı pahasına bertaraf etmiş, emperyalistlere karşı bağımsızlığını kazanarak da bir çok millete örnek olmuştur. 

İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs’ın Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin de en büyük göstergesidir.

Bugün gençlerimize düşen vazife; 19 Mayıs 1919'da atılan adımla başlatılan Millî Mücadele ruhunu yeniden hayata geçirecek azim ve kararlılıkla çalışmak, ülkemizi aydınlık ve müreffeh günlere taşımaktır.
 
Bu ülke idealist, vatansever, değerlerine sahip çıkan, kendilerini geliştiren, üreten, çalışan gençlerin omuzlarında yükselecek ve Yeniden Büyük Türkiye ideali böylece hayat bulacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyor, bu ülke için can vermiş bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Temel ARMUTÇU
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı