Abdulkadir Köstek Kimdir, Nerelidir?

Abdulkadir Köstek, Atakum İlçe Başkanı olarak ataması gerçekleşti. Abdulkadir Köstek kimdir, nerelidir, ne iş yapar? Köstek'in, siyasi ve iş hayatı nedir?

SAMSUN 12.03.2020, 00:48 19.03.2020, 23:29
Abdulkadir Köstek Kimdir, Nerelidir?

Abdulkadir Köstek kimdir? 6 şubat 2020  tarihinde Ak Parti Genel Merkezi tarafından Atakum İlçe Başkanı olarak ataması gerçekleşen Abdulkadir Köstek nerelidir, ne iş yapar? Köstek'in öğrenim durumu, siyasi ve iş hayatı nedir?

Abdulkadir Köstek kimdir?

1978 Ordu - Kumru doğum olan Abdulkadir Köstek, İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Kumru’da tamamladıtan sonra sırasıyla, Süleyman Demirel Üniversitesi İthalat-İhracat Bölümü, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü, Anadolu Üniversitesi Hukuk Bölümü Adalet Programını bitirdi. 2003-2005 yılları arasında İstanbul’da İngilizce dil eğitimi alan Köstek, 2000 yılında İstanbul'da Hedef Lojistik firmasında Gümrük Sorumlusu olarak iş hayatına başladı.2001 yılında Gümrük Müsteşarlığının açmış olduğu Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavıyla Gümrük Müşavir Yardımcısı ünvanını kazanan Abdulkadir Köstek, 2001 -2005 yılları arasında Boyner Holding'e bağlı Altınyıldız Mensucat Ve Konfeksiyon Fab. A.Ş bünyesinde İthalat ve Kambiyo uzmanı olarak çalıştı.

Bu süre içerisinde çeşitli projeler yürüterek, uluslararası nakliye hizmet alımı, Gümrükleme, İthalat ve Kambiyo Birim Yöneticiliği görevlerini üstlenen ve Farklı tarihlerde birçok dış ticaret, kambiyo, teşvik, serbest bölge ve lojistik uygulamalarına yönelik sertifikalı eğitimlere katılan Abdulkadir Köstek, 2005 yılının son çeyreğinde Samsun’a yerleşip Gümrük Müşavir Yardımcısı olarak bazı firmalarda çalışmasının ardından, 2011 yılında Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca açılan sınavı kazanarak Gümrük Müşaviri oldu. 2012 yılında Kılavuz Gümrük Müşavirliği adıyla Samsun başta olmak üzere bölgede hizmet üreten kendi ofisini açan Abdulkadir Köstek, Bu vesileyle, sanayicimize, ithalat- ihracat firmalarına, dış ticaret erbabına; gümrük müşavirliği ve dış ticaret danışmanlık hizmetleri vererek mesleki faaliyetlerine devam etti.

AK Parti bünyesinde; Samsun İl Yönetim Kurulu, İl Yürütme Kurulu ve İl Sekreterliği görevlerinde bulunan Abdulkadir Köstek, şu anda,  AK Parti Atakum İlçe Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Ayrıca, Ankara Gümrük Müşavirleri  Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Samsun İl Temsilciliği, Samsun Genç İş Adamları Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerinide yürüten Abdulkadir Köstek, Evli ve  iki çocuk babasıyım.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı