Ak Parti Samsun'dan Filistin'e Yardım Eli

AK Parti Samsun Teşkilatları, belediye başkanları ve meclis üyeleri İsrail'in saldırılarına maruz kalan Filistin'e yardım eli uzatırken, yapılan bağışlarla 1 ambulans Kızılay aracılığı ile Filistin'e gönderiliyor İsrail'in Filistin topraklarında yıllardır devam eden işgali ve saldırganlığına tepkiler çığ gibi büyüyor.

SAMSUN 17.05.2021, 01:36
Ak Parti Samsun'dan Filistin'e Yardım Eli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye, İsrail'e en sert tepki gösteren ülke. Özellikle Kudüs'te bulunan Mescid'i Aksa ve Gazze'de 10 Mayıs'tan bu yana İsrail saldırılarında çocuk ve kadınlarında aralarında bulunduğu 200'ü aşkın Filistinli hayatını kaybederken 1200'ün üzerinde ise yaralı var. Filistin halkının ihtiyaçlarına yönelik insani yardım adına Kızılay tarafından destek kanpanyaları başlatıldı. AK Parti Samsun İl Teşkilatı, belediye başkanları ve meclis üyeleri "Filistin yaralı, uzat elini" sloganıyla Kızılay tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında harekete geçti. AK Parti Samsun Teşkilatının desteğinin yanı sıra belediye başkanları ve meclis üyeleri Mayıs ayı huzur haklarını bağışlayarak Filistin halkına destek oldu. Yapılan bağışlarla 1 ambulans Kızılay aracılığıyla Filistin'e gönderilecek. İsrail'in Filistin topraklarında özellikle de Mescid'i Aksa'nın bulunduğu Kudüs ve Gazze'de yıllardır saldırganlığının devam ettiğini vurgulayan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, "İsrail'in saldırganlığını telin ediyorum" dedi.

Gözünü yeni açmış bebeklere, çocuklara, kadınlara, topraklarını ve evlerini korumaya çalışan insanlara ağır silahlarla saldıran İsrail'in bu zalimliği karşısında Filistin halkını yalnız bırakmayacaklarını belirten Aksu, sözlerini şöyle sürdürdü: "İsrail'în saldırıları sonucu Filistin'de yaşanan acil tıbbi destek ihtiyacı noktasında harekete geçtik. Filistinli kardeşlerimize destek için Kızılay tarafından "Filistin yaralı, uzat elini" adıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında AK Parti Samsun İl Teşkilatımızın desteğinin yanı sıra belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz, Mayıs ayı huzur haklarını bağışladı. Kızılay aracılığıyla Filistin'e bir ambulans gönderiyoruz. Vatandaşlarımız da, www.kizilay.org.tr web adresinden, 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından, mobil uygulamadan, bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları ile internet bankacılığından ve SMS yöntemiyle 2868’e FİLİSTİN yazıp göndererek mesaj başına 10 TL ile Filistinli kardeşlerimize destek olabilir."

Yorumlar (0)
29
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 13 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı