AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare’den MHP'li Cemal Enginyurt'a Tam Destek!

AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, partisi tarafından kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’a destek verdi.

SAMSUN 22.07.2020, 11:04 22.07.2020, 12:06
109
AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare’den MHP'li Cemal Enginyurt'a Tam Destek!

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un partisinden kesin ihraç kararı ile ilgili destek açıklamasında bulunan Samsun Ak Parti Başkan Adayı Mehmet Teyyare, Enginyurt’un MHP’den ihraç kararını tekrar gözden geçirerek iptal etmesi gerektiğini belirtti.

Teyyare destek açıklamasında, “İçişleri bakanımızı haksız bir şekilde istifaya sürüklediklerinde, hep birlikte istifaya karşı çıktık. Süleyman Soylu destek gurubu oluşturduk. Hep bir ağızdan bakanımızı yedirmeyiz dedik. Sesimiz öyle gür çıktı ki, Sayın cumhurbaşkanımız, milletinin sesini duydu ve içişleri bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun istifasını kabul etmedi. Şimdi aynı kararlılığı, şerefin tadı olmaz diyerek, 8 milyon fındık üreticisinin hakkını savunurken gazaya uğrayan ve kesin ihraç talebi ile disipline sevk edilen, MHP Ordu Milletvekili, Cumhur İttifakının güçlü sesi ve savunucusu, sayın Cemal Enginyurt için destek gurubu oluşturalım." dedi.

MHP Ordu Milletvekili sayın Cemal Enginyurt yalan konuşmamıştır.

MHP Ordu Milletvekili Enginyurt'un yalan konuşmadığını belirten  Teyyare, "8 milyon fındık üreticisinin yıllardır kanayan yarasına merhem olmuştur. Sayın Cemal Enginyurt sessiz çoğunluğun sesi, fakir fukarının hakkının savunucusu olmuştur." dedi.

SAYIN DEVLET BAHÇELİ YANILTILMIŞTIR!

Ak Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare'nin, Ordu Milletvekili Cemal Enginyur ile ilgili yazılı basın açıklaması şöyle:

"Sayın Enginyurt hiç kimseye hakaret etmemiştir. Sayın Enginyurt Cumhur İttifakına zarar vermemiştir. 8 milyon fındık üreticisinin gönlüne hitap ermiştir. Bunun bedeli ihraç olamaz. Sayın Cumhurbaşkanımız, sayın Devlet Bahçeli’den, sayın Enginyurt’un MHP’den ihraç kararını tekrar gözden geçirerek iptal etmesini istemelidir.

Cumhur ittifakına zarar vermek isteyenlerin ekmeğine bal sürülmemeli. Sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın devlet bahçeli beyefendiden talebimiz. 8 milyon fındık üreticisinin beklentilerini dile getiren, yıllarca rekolte hileleri ile üreticilerin mahsülünü ucuza kapatmak isteyenlerin oyununu bozarak, 8 milyon fındık üreticisi için, kendi kariyerini feda eden, sayın Cemal Enginyurt’un ihraç edilmesine fırsat vermeyerek, kenelerin hevesini kursağında bırakmalılar.

CEMAL ENGİNYURT, CUMHUR İTTİFAKI ORTAKLIĞINDA DENGEDİR.!

Sayın devlet bahçeli beyefendi, sayın Enginyurt’un ihraç kararını iptal etmelidir. açık yüreklilikle soruyorum; a partisi. b partisi. c partisi ayrımı yapmadan bir düşünün, Karadeniz bölgesi milletvekillerinin bir tanesi bile çıkıp da, sayın Cemal Enginyurt gibi üreticinin yanında yer aldı mı? Sayın Cemal Enginyurt destek gurubu oluşturalım. Sayın milletvekili için alınan ihraç kararının iptal edilmesini sağlayalım. Lütfen bu mesajı çokça paylaşarak, Cemal Enginyurt destek gurubuna destek verelim. Bu adam fındık üreticisi için kariyerini heba etmiştir. Bizler de ona vefa duygusu ile sahip çıkalım. Biz Karadeniz insanına yakışan, sayın Süleyman Soylu’nun istifasına nasıl karşı çıktıysak, sayın Cemal Enginyurt’un arkasında da dimdik duralım.

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 04 Aralık 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45