Başkan Armutçu:'Cumhur İttifakından İstirhamım'

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu yapmış olduğu açıklamada Cumhur İttifakına atıfta bulundu. Başkan Armutçu; 'Sürekli borçlanıyorsunuz ve aldığınız borçlarla da vadesi gelen borçları ve borçların faizini ödüyorsunuz' diyerek konuşmasına devam etti.

SAMSUN 10.04.2020, 17:57 10.04.2020, 18:16
25
Başkan Armutçu:'Cumhur İttifakından İstirhamım'

Cumhurbaşkanımızın video konferans yöntemiyle Tarabya'daki Huber Köşkü’nde yapılan kabine toplantı sonrası yaptığı açıklamalarla ilgili memnuniyetimi bir önceki basın açıklamamızda ayrıntılarıyla izah etmiştim.

Bu haftaki ikinci memnuniyetimi İlkadım Belediyesi Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri yaşattılar. Yaşadığımız şu tecrit günlerinde, yaşattıkları mutluluktan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.

İlkadım Belediye Meclisi 7 Nisan 2020 tarihinde olağanüstü toplandı. Çünkü olağan toplantılar İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile durdurulmuştu.

Toplantının maddelerinden biri;
"İller Bankası'ndan talep edilen ve onaylanan 6 milyon lira kredinin kullanılarak, belediyenin temizlik işlerini yapan firmaya olan 6 milyon lira  civarındaki alacağının ödenmesiyle" ilgiliydi.

Madde hakkında yapılan görüşmeler sırasında, Belediye Meclis Üyelerinin Cumhur İttifakı kanadı "Borç ile borç ödenmez gerekçesi ile kredi talebine ret oyu vereceklerini" söylediler. Mecliste yapılan oylama sonrasında da ilgili talep 18 ret, 15 kabul oyu alarak meclisten geçmedi.

Sergilenen tavır ve kullanılan oy mâhiyet itibarıyla son derece doğrudur. Çünkü borçla borç ödenmez. Kendilerini cân-ı gönülden tebrik ediyorum. 

Bu vesileyle Cumhur İttifakı'ndan bir istirhamım olabilir mi?

Hazine ve Maliye Bakanlığının 7 Nisan'da açıklamış olduğu "Nakit Gerçekleşmeleri Tablosunu" incelediğimizde, 2020 yılının ilk üç ayında; 

117 milyar 190 milyon lira BORÇ alan,

Alınan borçla 31 milyar 456 milyon lira FAİZ ödeyen,

Alınan borçla 53 milyar 884 milyon lira BORÇ ÖDEMESİ yapan,

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemimiz var.

Hükümetin Kabine Üyeleri ile Ak Parti ve MHP Genel Başkanlarına; "Sürekli borçlanıyorsunuz ve aldığınız borçlarla da vadesi gelen borçları ve borçların faizini ödüyorsunuz. Bu sistem bizi felakete sürüklüyor. Böyle giderse, Türkiye'nin bütçesi borçlarımızı ve faizlerini ödemeye yetmeyecek. Acilen bu sistemi terk etmenizi istiyoruz" diyebilirler mi?

Çünkü bizim 17 yıldır ısrarla söylediklerimizi, ısrarla dinlemiyorlar. Ve maalesef yıllarda bizi haklı çıkarmaya devam ediyor.

Temel ARMUTÇU
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45