Başkan Armutçu: Muhtarlarımızı Dinliyoruz

Saadet Partisi Samsun İl Teşkilâtı olarak, mahalle muhtarlarımızla görüşüyoruz. Görüşüyoruz derken; öyle devasa salonlara muhtarlarımızı davet ederek, yol giderlerini ödeyerek, öğle ve akşam yemeklerini ikram ederek, uzaktan gelenleri otellerde yatırarak değil tabiki. Gönül böyle yapmayı da arzular ama şimdilik sadece telefonla görüşebiliyoruz.

SAMSUN 19.04.2020, 13:44 19.04.2020, 14:09
12
Başkan Armutçu: Muhtarlarımızı Dinliyoruz

Telefonla arayıp ulaştığımız muhtarımıza; "Hayırlı günler Sayın Muhtarım. Saadet Partisi Samsun İl Teşkilâtı adına arıyorum, ismim ve soyismim şu. Malûm bir süreçten geçiyoruz. Sizin mahallede durum nedir? Korona vakası veya koronadan vefat eden var mı? Yardıma ihtiyacı olanlara ulaşıldı mı? Yardıma ihtiyacı olanların sayısı arttı mı? 65 yaş üstü, kimsesi olmayan var mı, varsa ihtiyaçları nasıl gideriliyor? Yapabileceğimiz bir şey, bizden bir isteğiniz var mı?"

Sadece telefonla sorduğumuz bu sorulara karşın, muhtarlarımızın memnuniyetliklerini ifade eden sıcacık cevapları, mahallesiyle ilgilenmeniz ve muhatap olunmanın mutlulukları sizi fazlasıyla memnun ediyor inanın. Zaten önemli olan, şu gelip geçici dünyada gönülleri kazanarak hoş bir sada bırakabilmek değil mi?

Muhtarlarımızla yaptığımız görüşmelerin içeriği biz de kalmak kaydıyla, bazı sıkıntılarını bu vesileyle paylaşalım müsaadenizle:

Muhtarlarımız, mahallelerinde artan ihtiyaç sahiplerinin tamamına ulaşamamanın üzüntüsünü derinden yaşıyorlar. 

Bir kaç dernek hâricinde, muhtarı olduğu mahallede yardım dağıtan derneklerin, kendilerinden bilgi almadan dağıtım yapmalarına üzülüyorlar.

Mahallesinde ihtiyaçlı olanların kendilerinden sorulmasını istiyorlar.

Mahallesinde ihtiyaç sahibi olduğu halde, kimselerin bu kişileri bilmediğini ve kimselere de hallerini belli etmeden yaşayanların olduklarını, bu durumu da sadece kendilerinin bildiklerini söylediler.

Sosyal Yardımlaşma ile Vefa Destek Grubundaki isimlerin, kendilerine sorulmadan nasıl belirlendiklerini de aslında merak etmiyor değiller hani.

Muhtarlarımız, yerel yönetimin en önemli unsurlarıdırlar. Çünkü vatandaşa en yakın olan, vatandaşla en çok görüşen yönetim organıdır, mahalleyi ve mahalleliyi en iyi tanıyan kişidir. Dolayısıyla, mahalle ve mahalleli hakkında en sağlıklı bilgi alınacak kişidir.

Seçimler esnasında, seçimlerin kendini hissettirdiği ve seçim yarışının en hızlı yaşanan bölümünden seçilen muhtarlarımıza, gereken saygınlığın mutlaka gösterilmesi gerekmektedir. Onların saygınlığı; karşılarında ceket düğmesi iliklemek değil, onlar geldiğinde ayağa kalkmak değil sadece ve sadece mahalle ve mahalleli hakkında bilgi alınması gerektiğinde kendilerine başvurulması. Hepsi inanın bu kadar.

Temel ARMUTÇU
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü