BAŞKAN DEMİRTAŞ; BAYRAKLAR BİRLİĞİMİZİN SEMBOLÜDÜR

Azerbaycan'dan bağımsız bir Türkiye, Türkiye'den bağımsız bir Azerbaycan düşünülemez olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;” Bayraklar da bağımsızlığın ve birliğin sembolüdür. İşte bu yüzden Azerbaycan bayrağını belediyemiz tüm tesislerinde dalgalandırdık” dedi.

SAMSUN 21.10.2020, 15:53
BAŞKAN DEMİRTAŞ; BAYRAKLAR BİRLİĞİMİZİN SEMBOLÜDÜR

İlkadım Belediyesi Başkan Necattin Demirtaş’ın talimatıyla Azerbaycan'a destek olmak amacıyla kentin birçok noktasından yer alan tesislerine, Azerbaycan bayrağı asarak birlik ve beraberlik mesajı verdi. Ermenistan'ın saldırılarının ardından seferberlik ilan eden Azerbaycan'a yerel yönetimlerden  destekler devam ediyor. İlkadım Belediyesi Azerbaycan'a gönül desteği göndermek adına Ana Hizmet Binası ve diğer tüm tesislerine Azerbaycan bayrağı astı. Belediyenin tüm tesislerinde Türk bayrağının yanında Azerbaycan bayrağı dalgalanmaya başladı.

“Her platformda destekçisi olacağız”

Amaçlarının iki kardeş ülkenin bayraklarının yan yana yer alması ve bu sayede tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı vermek olduğunu aktaran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;” "İki Devlet Bir Millet " sloganı ile belediye hizmet binamıza, tüm tesislerimize ve 61 mahalle muhtarlıklarına asılmak üzere göndermiş olduğumuz bayraklarla ilkadım’ın tüm sokaklarında kardeş ülke Azerbaycan’a destek olup Ermenistan tarafından başlatılan alçakça saldırıları kınıyoruz. Kardeşlik bağları kurduğumuz Azerbaycan'ın her platformda destekçisi olacağız. Bayraklar da bağımsızlığın ve birliğin sembolüdür.  İşte bu yüzden Azerbaycan bayrağını belediyemiz tüm tesislerinde dalgalandırdık. Azerbaycanlı kardeşlerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu göstermek boynumuzun borcudur. İki kardeş ülke arasında bu dayanışma olduğu sürece Ermenistan'ın Türk toprakları üzerinde planladığı kirli oyunları hayata geçirme şansı olmadığını düşünüyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
13
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 21 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı