Başkan Demirtaş, İlçemize 100 Bin Mevsimlik Çiçek Dikimini Tamamladık

İlkadım’ı her mevsim rengarenk kılmak için çiçek ve süs bitkisi ekimini gerçekleştiren İlkadım Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kış çiçeklerinin dikimi birçok noktada sürdürüyor.

SAMSUN 03.01.2021, 15:23
Başkan Demirtaş, İlçemize 100 Bin Mevsimlik Çiçek Dikimini Tamamladık

İlkadım Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi ekipleri kış mevsimi öncesi peyzaj düzenleme ve mevsimlik çiçek dikimine başladı. İlkadım Belediyesi Hizmet Binası önünden başlayan çiçek dikimi çalışmaları kapsamında şehir genelinde park ve bahçelere "Hercai Menekşe" türünde 100 bin adet çiçek dikimi yapıldı. Çalışmalar kapsamında Park Bahçeler Müdürlüğü yeşil alan düzenlemeleri, peyzaj çalışmalarında kullanmakta olduğu çiçeklerin tamamını kendisi üretmeye devam ediyor. Serada üretilen kışlık çiçeklerin ilçenin çeşitli noktalarında bulunan park ve yeşil alanlarına dikimi sağlanıyor. Bir yandan çiçek dikimi yapan ekipler, bakım çalışmalarıyla kış mevsimi öncesinde toprak çapalama ve bakımının da eş zamanlı olarak yürütüyor. Piyasadan çok daha az maliyete üretilen çiçekler İlkadım Belediyesi’ne maddi olarak tasarruf ettirirken İlkadım her noktası kışlık çiçeklerle renkleniyor.

“İlçemizin güzelliğine güzellik katıyoruz”

Şehrin güzel görünümüne katkıda bulunmak amacıyla mevsimlik çiçek dikimi ile ilçemizin güzelliğine güzellik katıyoruz diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Şehrimizin güzel ve rengarenk görünmesi amacıyla her sene bu dönemlerde yaptığımız mevsimlik çiçek dikim çalışmamıza start verdik. İnşallah kısa sürede 250 bin çiçeği şehrimizin belirli bölgelerine dikeceğiz. Kış aylarında da şehrimizin canlılığını ve cazibesini korumak için parklarımızda ve uygun peyzaj sahalarımızda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı