Başkan deveci: Bütün ümidim gençliktedir

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

SAMSUN 18.05.2022, 16:25
Başkan deveci: Bütün ümidim gençliktedir

Başkan Deveci, mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkarak ulusumuzun kaderini değiştirdiği tarihi 19 Mayıs günü Samsun için çok önemli bir gün. 19 Mayıs deyince akla Mustafa Kemal Atatürk, Kuva-yı Milliye ruhu ve Samsun gelir. Kurtuluş ve kuruluşun ilk adımının atıldığı kent Samsun’dan diğer bağımsızlık savaşı veren milletlere de bir ışık yanmıştır. Bizim milli kurtuluş mücadelemiz, aynı coğrafyada benzer uluslara öncülük ettiği için 19 Mayıs sadece bizim için değil diğer milletler için de önemlidir.

Sevgili gençler,

“Bütün ümidim gençliktedir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu bayramı ve Cumhuriyet’i size emanet etmiştir. Bağımsızlık mücadelesinin adımının atıldığı bu günün sizlere armağan edilmesi aynı zamanda yüce bir sorumluluktur. Cumhuriyet’e ve devrimlerine sahip çıkacak her nesil sayesinde, bağımsızlığımıza ve vatanımıza olan tutkumuz her zaman ilk günkü gibi dinç kalacaktır. Cumhuriyet’in yılmadan sonsuza dek korunması ve geleceğe taşınması da bu tutku sayesinde olacaktır.

Güzel kentimiz Samsun’da yaktığı bağımsızlık meşalesini 103 yıl sonra gururla taşıdığımız Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle anıyor; Kurtuluş Savaşımızda ulusumuzun varlık mücadelesi için canlarını feda eden şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşıyacak olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı