Başkan Sandıkçı, Öğretmenlere Karanfil Takdim Etti

Hanım Konaklarını ziyaret eden Başkan İbrahim Sandıkçı, 24 Kasım vesilesiyle öğretmenlere karanfil takdim etti

SAMSUN 23.11.2021, 17:43
Başkan Sandıkçı, Öğretmenlere Karanfil Takdim Etti

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede eğitim faaliyeti sürdüren Hanım Konakları’nı ziyaret etti. Derslikleri ziyaret ederek kursiyerlerden çalışmalar hakkında bilgi edinen Başkan İbrahim Sandıkçı, Hanım Konakları’nda görev yapan öğretmenlere Öğretmenler Günü vesilesiyle karanfil takdim etti. Hanım Konakları’nın ilçedeki kadın ve çocukların eğitimine önemli katkı sağladığını ifade eden Başkan Sandıkçı, “Bu kurslar devam ettikçe bizler de sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Çünkü siz varsanız biz de varız” diye konuştu. “Okumanın, öğrenmenin yaşı yoktur” diyen Başkan İbrahim Sandıkçı, Hanım Konakları’nda yaklaşık 600 öğrencinin eğitim gördüğünü belirtti.

“ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZİN TEMİNATI”

Gençlere ve kadınlara yönelik faaliyetleri önemsediklerini ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Meslek Edindirme Kursları (CAMEK) ile kadınlara ve gençlere yönelik istihdam garantili eğitim verildiğini dile getirdi.

Sıbyan Mektepleri’nde eğitim gören 4-6 yaş arası minik öğrencileri de ziyaret eden Başkan Sandıkçı, “Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Onları yetiştirmekte özenli davranmamız gerekmektedir. Onlara bizi biz yapan değerlerin öğretilmesi, gelecekte karakterlerinin şekillenmesinde çok önemli rol oynayacaktır” diye konuştu.

KADINLAR MESLEK SAHİBİ OLUYOR

Hanım Konakları’nda verilen kurslar sayesinde ilçedeki kadınların pek çok alanda eğitim aldığını ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, bu eğitimler sonunda kursiyerlerin mesleki anlamda da pek çok kazanımlar elde ettiğini vurguladı.

Canik Belediyesi’ne ait Hanım Konakları’nda devam etmekte olan kurslarda Moda Tasarım, Dekoratif Ev Ürünleri, Aşçılık-Pastacılık, İğne Oyaları, El Nakışları, Kağıt Rölyef, Sepet Örücülüğü, Halı Kilim Dokumacılığı, Kuaförlük-Cilt Bakım, Takı Tasarım, İşaret Dili, Bebek Bakım Elemanı, Ana Dilde İletişim, Kur’an-ı Kerim, Tefsir Okumaları, Kitap Tahlilleri, 4-6 Yaş Kur’an Eğitimi, İlk Yardım Eğitimleri, Aile Okulu Eğitimleri, Sağlık Seminerleri alanında eğitim programları düzenlendiği bildirildi.

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı