Cemiyet Başkanı Yusuf Ziya Çakır 29 Ekim Kutlaması

29 Ekim, bir doğuşun, bir devrimin, kısacası bir mucizenin yıldönümüdür. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız Kutlu Olsun…

SAMSUN 29.10.2021, 09:21 01.11.2021, 00:04
Cemiyet Başkanı Yusuf Ziya Çakır 29 Ekim Kutlaması

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Cumhuriyet’in 98’nci yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, "Efendiler yarın Cumhuriyeti kuruyoruz diyen bir milletin torunları olduğum için gurur duyuyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum"dedi.

MUCİZENİN YILDÖNÜMÜ 
Mesajına, 29 Ekim, bir doğuşun, bir devrimin, kısacası bir mucizenin yıldönümü olduğunu kaydeden Başkan Yusuf Ziya Çakır, “Türk Milleti’nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 98’inci yıldönümünü kutlamanın gururu içeresindeyiz. Cumhuriyet, gücünü milli egemenliğe dayayan, gücünü halktan alan, egemenliğin kayıtsız şartsız halkın olduğu bir rejimdir. ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyet, Atatürk’ün önderliğinde büyük bir mücadele, eşsiz bir Kurtuluş Savaşı zaferi sonrası kurulmuştur. Bu nedenle tarihte eşine az rastlanır bir destanın da adıdır Cumhuriyet. 

IŞIK SÖNMEYECEK 
Cumhuriyet’in taşıdığı değerler ve ortaya koyduğu vizyon, bugün de, yarın da ışığımız olmayı sürdürecek. Modern, büyük, güçlü Türkiye idealini Cumhuriyetimiz ve onun değerleriyle birlikte elde etmek için verdiğimiz mücadele devam ediyor. Millet hakimiyetine dayalı benzersiz Cumhuriyet’i korumayı, onun kazanımlarının bekçisi olmayı sürdürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 
(Efendiler yarın cumhuriyeti kuruyoruz) diyen bir milletin torunları olduğum için gurur duyuyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 30 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı