Çiğdem Karaaslan’dan Terme Ve Salıpazarı’na Baraj Müjdesi

AK Parti İlkadım İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan sel felaketi sonrası yaralarını sarmaya çalışan Salıpazarı'na baraj müjdesi verdi.

SAMSUN 31.08.2019, 22:11
Çiğdem Karaaslan’dan Terme Ve Salıpazarı’na Baraj Müjdesi

Karaaslan, bölgeye sel taşkınlarını önleme amacıyla iki ayrı tesis daha kurulmasını planladıklarını kaydetti.

AK Parti İlkadım İlçe Danışma Meclisi Toplantısı, Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya; AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan; Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz ve Orhan Kırcalı; AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ve il yönetim kurulu üyeleri; İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser; İlkadım İlçe Başkanı Oktay  Avcılar, ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetimleri; mahalle başkanları ve yönetimleri ile çok sayıda partili katıldı.

TOPLANTIYA MÜJDELER DAMGA VURDU

Toplantıya AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ın müjdeleri damga vurdu. Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan toplantıda yaptığı konuşmada, Salıpazarı Barajı inşaat çalışmalarının başlayacağının müjdesini verdi. Karaaslan, daha önce ihalesi tamamlanan Salıpazarı Barajı inşaatının ilk ödeneğinin ayrıldığını ve yapımına başlanacak bu baraj sayesinde Terme ve Salıpazarı’nda bundan sonra yaşanması muhtemel sağanak yağışlara köklü önlem alınmış olacağını ifade etti.

Bu müjdeye ilave olarak; Terme ilçesi ve köylerine ait tarım arazileri ve yerleşim yerlerindeki taşkın zararlarının önlenebilmesi adına; Pompalı Drenaj İkmal İnşaatı işinin ihale çalışmalarının hızlandırılmasını planladıklarını ifade eden Karaaslan, Terme Köybucağı Biriktirme Havuzu Taşkın Öteleme Tesisi İnşaatı işinin devamı noktasında da çalışmalar yapıldığını, her iki tesisin yapımı ile ilgili bakanlık düzeyinde görüşmelerin devam ettiğini kaydetti.

ÇOK ORGANİZE BİR ÇALIŞMA SERGİLENDİ

Sel felaketinin yaralarını hızla sarmaya çalıştıklarını ifade eden Çiğdem Karaaslan, telafisi mümkün olmayan can kayıplarının kendilerini derinden yaraladığını ancak çözüm gerektiren her hususu dikkatle not alarak ilgili kurumların tamamıyla da istişare ederek ivedilikle çözme iradesi geliştirdiklerini kaydetti. Konuşmasında, Samsun Milletvekilleri olarak sürecin en başından beri takipçisi olduklarının altını çizen Karaaslan, çözüm noktasında Tarım ve Orman Bakanlığı'nın sağladığı desteğin de önemine vurgu yaparak, "Yaşadığımız sıkıntılı süreci çözüme kavuşturma noktasında; bakanlığımızın, bakanlığa bağlı tüm alt teşkilatlanmalarımızın, milletvekillerimizin, Samsun Valiliği'nin, İl Başkanlığımızın, Büyükşehir Belediyemizin, ilçe belediyelerimizin ve sahada çalışan tüm ekip arkadaşlarımızın gayretlerini takdirle karşılamak lazım. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çok organize bir planlamayla sel sonrasına ilişkin çok hızlı ve uyumlu bir çalışma sergilenmiş oldu.

PROBLEMİ KÖKTEN ÇÖZMEYİ AMAÇLIYORUZ

Hasar elbette büyük. Bu büyük hasarın yaralarını sarmak kadar aynı zamanda tekrar aynı şekilde bir afetin yaşanmaması için alabileceğimiz bütün önlemleri alarak geleceğe daha güvenli bakmak istiyoruz. Devletimizin imkanlarının seferber edildiği, vatandaşlarımızın evlerinin çatılarından gece yağış esnasında helikopterle alındığı, yüreğimiz ağzımızda takip ettiğimiz çok önemli bir çalışma gerçekleştirildi. Hayatın normalleşmesi için gereken desteklerin ivedilikle hayata geçmesi için bütün çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah tüm altyapı çalışmalarımızı da tamamlayarak, Terme ve Salıpazarı’nı dönem dönem etkileyen sağanak yağışın olumsuz etkilerini kökten çözmeyi amaçlıyoruz. Salıpazarı’ndaki afeti daha da dramatik sonuçları doğurmayacak hale getiren Devlet Su İşleri’nin önceki yıllarda almış olduğu önlemlerdi. Bu çerçevede; Salıpazarı Barajı inşaatımızın ilk ödeneği ayrıldı. İnşallah en kısa sürede inşaat başlamış olacak. Yapımı planlanan Pompalı Drenaj İkmal İnşaatı ile ilgili de ihale sürecinin hızlandırılmasını ve bir an önce bu tesisin de bölgemize kazandırılmasını amaçlıyoruz. Yine, Terme Köybucağı Biriktirme Havuzu Taşkın Öteleme Tesisi İnşaatı ile ilgili de bakanlık düzeyinde görüşmelerimiz devam ediyor. Bu tesisin de Terme'de yaşanması muhtemel sel taşkınlarını önleme noktasında sağlayacağı faydayı göz önüne alarak bir an önce programa alınmasını hedefliyoruz. İlimizde ve bölgemizde bu tür sel taşkınlarını bir daha yaşamamak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. İnşallah, devletin tüm imkanlarını seferber ederek sel ve taşkınların olumsuz etkilerini hep birlikte önleyeceğiz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı