Dr. Işık ÖZKEFELİ, Tüyap'a Tepki Gösterdi: Samsun'a Yakışmadı

ADD Samsun Şubesi Başkanı Dr. Işık ÖZKEFELİ, "Milli Mücadele Şehrinde, Atatürkçü Düşünce Derneğine Tüyap Karadeniz Fuarında yer bulunamaması çok büyük bir ayıptır. ‘’Art niyet aramayın’’ söylemine cevabımız artık aranacak bir şey kalmadığıdır. Bu ayıp Samsun’a hiç yakışmadı." dedi.

SAMSUN 15.02.2020, 14:20
25
Dr. Işık ÖZKEFELİ, Tüyap'a Tepki Gösterdi: Samsun'a Yakışmadı

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi olarak üç yıldır, Tüyap Karadeniz Kitap Fuarına başvuru yapıp stant alıyor ve her sene Fuarda yerlerini aldıklarını belirterek, "Gerçi her sene stant almada zorluklar yaşasak da son anda bize de yer veriliyordu. Fuarda hem derneğimizin tanıtımını yapıyor hemde ufak tefek hediyelik eşyalar satarak gelir elde ediyorduk. Bunun derneğimiz açısından önemi bizler için çok fazla idi. Çünkü elde ettiğimiz gelir, ADD Samsun Şubesi çatısı altında, karşılıksız eğitim bursu verdiğimiz gençlerimizin burslarına katkı sağlıyordu." dedi.

ADD Samsun Şubesi Başkanı Dr. Işık ÖZKEFELİ, yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti:

Tüyap Karadeniz Kitap fuarının bu sene altıncısı bugün itibari ile açılıyor. Şehrimiz için gerçekten çok önemli bir etkinlik ve başarılı geçmesini diliyoruz. Bu sene başvurumuzu 9 Ocak 2020 itibari ile İstanbul Tüyap Genel Merkeze yaptık. Ama yer kalmadığından stant vermiyoruz cevabı ile karşı karşıya kaldık. Tekrar diyaloga geçtiğimiz de çözüm bulacaklarını söylediler ama hala bir cevap alamadık.

Samsun da birçok derneğe yer verilmesine rağmen, Türkiye’nin en büyük kamu yararına derneklerinden biri olan Atatürkçü Düşünce Derneği ve onun bir şubesi olan ADD Samsun Şubesine, Kitap fuarında yer verilmemesini kabul etmiyor ve bunu şiddetle kınıyoruz.

Milli Mücadele Şehrinde, Atatürkçü Düşünce Derneğine Tüyap Karadeniz Fuarında yer bulunamaması çok büyük bir ayıptır. ‘’Art niyet aramayın’’ söylemine cevabımız artık aranacak bir şey kalmadığıdır. Bu ayıp Samsun’a hiç yakışmadı.

15.02.2020

ADD Samsun Şubesi Başkanı

Dr. Işık ÖZKEFELİ

Yorumlar (0)
10°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?

Namaz Vakti 01 Nisan 2020
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Günün Karikatürü Tümü