Erdoğan Çakmak; Çalışanların Promosyon Almalarına Katkı Sağladık

Promosyon İhalesi ile tüm sağlık kurumlarında çalışanlar kişi başı 6050 TL alacak Promosyonu Yapı Kredi bankası vereceğini belirten Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı  Erdoğan Çakmak, “Malum-Sen çalışan adına burada da hiç sesini çıkarmayıp sus pus olup beklemiştir.” dedi.

SAMSUN 23.10.2019, 16:06 25.10.2019, 16:39
Erdoğan Çakmak; Çalışanların Promosyon Almalarına Katkı Sağladık

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı  Erdoğan Çakmak, basın açıklaması yaparak, Promosyon İhalesi ile tüm sağlık kurumlarında çalışanların kişi başı 6050 TL alacaklarını ve Promosyonu Yapı Kredi bankası vereceğini söyledi.

Bankanın yöneticilerini ve il Sağlık Müdürlüğünde İhale sürecini yönetenlere teşekkür eden Erdoğan Çakmak,  Bilhassa bankalar bir rekabete girerek çalışanın yüksek miktarda promosyon parası almasına katkı sunduklarını belirtti.

promosyon parası yetkili sendikaca toplu sözleşmede maaş ve diğer gelirleri adeta yok edilen, eritilenlerin açtıkları zararları ufak bir nebze de olsa telafi edeceklerini belirten Erdoğan Çakmak yaptığı açıklamada, “Biz ihalenin yapıldığı toplantıyı yerinde canlı olarak takip ettik. Neyazık ki Malum-Sen çalışan adına burada da hiç sesini çıkarmayıp sus pus olup beklemiştir. Tıpkı toplu sözleşmedeki gibi ne verilirse onu alma gibi bir tarza bürünmüştür. “ dedi.

Erdoğan Çakmak, Bankalar birbirleri ile bir rekabete girdiklerini ve 2 Bin TL başlayan arttırma ihalesi ile 6050 TL ile tamamlamaları sağlandığına dikkat çekerek şunları söyledi:

İhale toplantısı böyle bir süreçle sonlanmışken kalkıp kazandık demeleri ise abestle iştigaldir. Kendileri sadece masada bulunmuşlardır ama masada tuzluk formunda kalmışlardır. Sağlıklı bir masada da bir işe de yaramamışlardır.

Kendilerinin yetkili olduğu masa toplu sözleşme masası idi ve imza hakları vardı. Ne yaptılar bir tane bile sağlık çalışanlarına kazanım elde edemeden masadan kalktılar gittiler. Sendikalarının ne ile konuşulduğunu cümle alem biliyor. Sağlık-Sen yazınca internette neler çıkıyor herkes çok iyi gözüküyor. Kendilerini düşünenlerin başkaları için bir şey yapması imkansızdır.

Konu ve yaşananları tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan arkadaşların takdirlerine sunuyorum. Promosyon paraları tekrardan hayırlı olsun diyorum.

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 19 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı