Erhan Usta'dan Samsun Sağlık İl Müdürlüğüne ve FBM Tıp Merkezine Ziyaret

Geçtiğimiz günlerde Samsun’da sağlık turizminin geliştirilmesi için seferber olunması konusunda açıklamalarda bulunan Samsun Milletvekili Erhan USTA, bugün Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali ORUÇ’u ve FBM Tıp Merkezinde Doç. Dr. Haydar AKBAŞ’ı ziyaret etti.

SAMSUN 19.06.2020, 21:38
17
Erhan Usta'dan Samsun Sağlık İl Müdürlüğüne ve FBM Tıp Merkezine Ziyaret

İlk olarak Sağlık İl Müdürlüğünü ziyaret eden USTA, Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali ORUÇ’tan Samsun’un sağlık turizmi konusundaki potansiyelini harekete geçirmek için neler yapılması gerektiği konusunda kendisinden bilgi aldı. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan toplantıda, sağlık turizmi konusunda Samsun’un İstanbul ve Antalya’dan sonra gelebilecek hatta onlarla rekabet edecek potansiyele sahip olduğu, bu potansiyelin harekete geçirilmesi için, eksiklikleri giderek projelerin hayata geçirilmesi ve tanıtıma da önem verilmesi gerektiği konuları öne çıktı.

Daha sonra FBM Tıp Merkezini ziyaret eden USTA, Doç.Dr.Haydar AKBAŞ’a Samsun’un sağlık turizmine katkıları için teşekkür etti. Hastalarının yarısının yabancı ülkelerden, %40’lık kısmının çevre illerden geldiğini söyleyen AKBAŞ, Samsun’un havayolu başta olmak üzere ulaşım konusunda da avantajlarının olması önemini vurguladı.

Yaptığı ziyaretler sonrası Erhan USTA, sağlık turizmi konusundaki seferberlik çağrısını yineleyerek, sağlık ve turizm konularında kamu, özel, bütün paydaşların bir araya gelmemesinin çok büyük katkıları olacağına inandığını söyledi. “Büyükşehir başta olmak üzere belediyelerimiz, Valilik, Kaymakamlıklar ve ilgili bakanlık teşkilatları, hep beraber sağlık turizmine değer vermeli, yatırımlara destek olmalı, Samsun için, Samsunumuzun kalkınması ve refahı için taşın altına el koymalı” diyen USTA, bu konuda mutlaka geniş katılımlı bir çalıştay yapılmasını gerektiğini ve Samsun’un sağlık turizmindeki benimsemesi gereken yol haritasının ortaya konulması gerektiğini belirtti.

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45