banner178

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu partisinin Sağlık Politikaları sunum toplantısında konuştu

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu parti genel merkezinde Gelecek İçin Sağlık-Sağlıkta Gelecek Modeli sunum toplantısında partisinin sağlık politikaları konusunda yapacağı reformları açıkladı

SAMSUN 07.11.2022, 14:06 07.11.2022, 14:16
Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu partisinin Sağlık Politikaları sunum toplantısında konuştu

Türkiye'de sağlık alanında bir zihniyet değişi olması gerektiğini vurgulayarak sözlerine başlayan Davutoğlu, sağlık alanında hekim ve hastalar olmak üzere iki özne olduğunu belirtti. “Türkiye'de bulunan nitelikli hekimler ülkeyi terk ediyor” diyerek sözlerini sürdüren Davutoğlu bunun da nedenin de 'giderlerse, gitsinler' zihniyetinden kaynaklanmakta olduğunuzun altını çizdi. ‘Buradan hekimlerimize sesleniyorum’ diyerek sözlerini sürdüren Davutoğlu, hekimlerden ülkeyi terk etmemelerini istedi.

‘Gelecek Partisi iktidarında yaşadığınız tüm sorunlar, çözülecektir’ şelinde konuşmasına devam eden Davutoğlu, iktidarlarında tıp fakültelerini ve diğer sağlık alanlarında bulunan ilgili fakülteleri yeniden yapılandıracaklarını söyledi.

'SAĞLIK BAKANLIĞI'NI YENİDEN YAPILANDIRACAĞIZ'

Sağlık sisteminin iflas ettiğini sözlerine ilave eden Gelecek Partisi lideri ‘ Hastalara 1,5 yıl sonrasına randevu verilmektedir. Sağlık sorunu toplumun sorunudur. Sağlık şürası oluşturacağız. Sağlık Bakanlığı'nı yeniden yapılandıracağız. Sağlık siteminde fiziki ve insan eksikliğini gidereceğiz. Aile hekimlerinin sorunu çözeceğiz. Gelecek Partisi iktidarında, hak temelli, erişilebilir bir sağlık hizmetini hayata geçireceğiz. Bilim ve teknolojiden faydalanacağımız bir sistemi hayata geçireceğiz. Temel prensibimiz budur. Sağlık bir rant alanı değildir." Şeklinde konuştu.

Davutoğlu’nun konuşması ardından toplantı, Gelecek Partisi Sağlık Politikaları Başkanı Dr.Ayşe Güney ve komisyon üyelerinin kapsamlı sunumlarıyla devam etti.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı