Gökhan Cıgalı Turgut Özal'ı Yad etti

İlk Parti Samsun İl Başkanı Gökhan Cıgalı, 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın ebedi hayata irtihalinin 28. yıl dönümü ile mesaj yayımladı.

SAMSUN 17.04.2021, 14:31 20.04.2021, 14:37
Gökhan Cıgalı Turgut Özal'ı Yad etti

Cıgalı, mesajında, Özal'ı rahmet ve minnetle yad kaydetti.

Özal'ın dışarıda 1. Körfez Savaşı'nın içeride ise muhtıra, darbe, bölücü ve yıkıcı terör eylemlerinin yaşandığı çok ince bir ince bir siyasetle Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin her açıdan bekasını korumaya çalıştığını aktaran Cıgalı, "Milliyetçi, muhafazakar bir çizgide, sosyal, adaletçi ve rekabete piyasa serbest piyasa ekonomisini esas alan bir siyasi anlayışla modern ve güçlü bir Türkiye için olan kadar mücadele sırasında. Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak görev yaptı 1983-1993 arasında Türkiye, ithalata kimden devletçi bir ekonomiden, üretim, sanayii ve ihracatın ön planda serbest piyasa kurallarının hakim olduğu  ekonomi  modeline yönelmiştir. " ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin, Özal ile özel teşebbüs, sanayi, ekonomi, üretim, tarım, ulaşım, şehirleşme gibi birçok alanda yaşadığı radikal değişimlerle büyük bir atılım sağladığını hatırlatan Cıgalı, vefatının sene-i devriyesinde büyük devlet ve gönül insanı Özal'ı hürmet ve minnetle andığını belirtti.

Yorumlar (0)
30
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 13 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı