Hayata Anlam Katanlar Derneği Başkanı Murat Değirmenci'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Hayata Anlam Katanlar Derneği Başkanı Murat DEĞİRMENCİ, tüm Türk Milleti’nin bayramını kutlayarak şunları kaydetti:

SAMSUN 28.10.2020, 22:21 28.10.2020, 22:39
Hayata Anlam Katanlar Derneği Başkanı Murat Değirmenci'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Cumhuriyetin Temel Esası Birlik ve Beraberlik Ruhudur

“Cumhuriyetin temel esaslarından olan birlik ve beraberlik ruhu, bugünlerde ihtiyaç duyduğumuz bir olgudur. Cumhuriyet, tarihin şafağından beri var olan milletimizin tarih içindeki büyük yolculuğunun çok önemli bir anında, ona yepyeni bir hayatiyet kazandıran yepyeni ufuklar açan muhteşem bir olaydır.

Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir imanla gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseri olmasından almaktadır. İnsanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz bir ortak iradeyle kendi kaderlerini kendi elleriyle yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur. Bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan Cumhuriyet misakının temelini, ülkesine sadakatle bağlı tüm yurttaşların eşitliği ve özgürlüğü fikri oluşturmaktadır. Milletimiz sevinçte, kederde, zor günde ortak kader anlayışına sahip çıkmıştır.

Cumhuriyet, milletimizin doğulusuyla, batılısıyla, kuzeylisiyle, güneylisiyle kadın-erkek, yaşlı-genç demeden, kan ve gözyaşlarıyla yazdığı eşsiz bir destandır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ile anıyor, Cumhuriyetimizin 97. yılını kutluyorum.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı