İlkadım'dan Kurban Pazar Yerine Ücretsiz Servis

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Kurbanlık Satış Alanı da hareketlenmeye başladı.

SAMSUN 03.08.2019, 20:25
İlkadım'dan Kurban Pazar Yerine Ücretsiz Servis

Bu yıl da İlkadım Belediyesi  Güzeldere Mahallesi'nde  bulunan kurban satış alanına ulaşım için  tek noktadan ücretsiz servis imkânı sunuyor.

İlkadım Belediye Başkanı  Necattin Demirtaş, 11 Ağustos 2019 Pazar (Bayram) gününe kadar her gün saat 9:00 ile 18:00'da her saat başı  100.Yıl Bulvarı üzerindeki  Eski İlkadım Belediyesi hizmet binası önünden  İlkadım  Kurban Pazarı'na ücretsiz servis kaldırılacağını söyledi.

''100.Yıl bulvarından İlkadım Kurban Pazarına''

Vatandaşların Kurban Satış ve Kesim Alanı’na rahatlıkla ulaşabilmeleri için İlkadım Belediyesi tarafından ücretsiz servisler de tahsis edildi. 100.Yıl bulvarı eski İlkadım Belediyesi Hizmet binası önünden ve Güzeldere Mahallesi'ne karşılıklı olarak hareket edecek servisler Kurban Bayramında hizmet verecek. Servisler 100.Yıl bulvarı üzerinden 09.00 ile 18.00 saatleri arasında saat başı hareket edecek. Bu yıl servisler tek  güzergah kullanacak. Servisin güzergahı 100.Yıl bulvarından başlayarak,Unkapanı ışıklar,Rasathane Cami önü,Zübeyde Hanım Parkı,Mert Irmağı köprüsü,Derebahçe koşu yolunu takip ederek İlkadım Kurban Pazarında son bulacak.

''Ulaşım sorununa kolaylık sağladık''

Güzeldere Mahallesi'nde bulunan İlkadım Kurban satış alanı  gitmek ve kurban almak isteyen vatandaşlar için  servis kaldırılması ile ulaşım sorunu olanlara kolaylık sağlanmış olacağını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ''Kurban satış yerinde yapılan yatırım ve hizmetlerden dolayı hem vatandaş hem de kurban satıcısı olan esnaflar memnun. Gerek temizlik, gerek ise ulaşım ağının açık olması ulaşım açısından son derece önemlidir. Kurban bayramında vatandaşlarımızın dini vecibelelerini yerine getirirken sorun yaşamaması için altyapı hizmetlerini ihtiyaçları karşılayacak şekilde planlayıp tamamladık. Alanımızda satışlar başladı''dedi.

Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı