İlkadım Kadın Koordinasyon Merkezi'nden İhtiyaç Sahibi Hastaya Yardım

İlkadım Belediyesi, Kadın Koordinasyon Merkezi ihtiyaç sahibi hastalara yardım etmeye devam ediyor. Maddi durumu yetersiz olan 73 yaşındaki E.Ö isimli hasta vatandaşa hasta yatağı teslim etti.

SAMSUN 10.11.2019, 16:29
İlkadım Kadın Koordinasyon Merkezi'nden İhtiyaç Sahibi Hastaya Yardım

İlkadım  Belediyesi, Sosyal Yardım Müdürlüğüne kimliği ve hastalık raporlarıyla birlikte maddi durumu yetersizliğinde dolayı yazılı olarak hasta yatağına ihtiyacı olduğunu yönünde başvuruda bulunan Reşadiye Mahallesi Yavuz Sokak’ta ikamet eden ihtiyaç sahibi 73 yaşındaki yatalak olarak yaşayan E.Ö isimli vatandaşın yardımına Kadın Koordinasyon Merkezi koştu. Aynı gün içeresinde gelen talebi değerlendiren Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş ve İlkadım Belediyesi, Sosyal Yardım Müdürü Cemalettin Çakır’la birlikte verilen adresteki ihtiyaç sahibi hastayı ziyaret ederek hasta yatağını teslim etti.

‘’Bu mutluluğu birlikte paylaşalım’’

İlkadım Belediyesi olarak yaptıkları her türlü hizmette ihtiyaç sahibi, engelli ve yaşlı vatandaşları asla ihmal etmediklerini ve onları düşünerek gece gündüz demeden özverili bir çalışmayla sosyal medya ve gazete haberleri ile hayırsever insanlara ulaşarak bu mutluluğu onlarla birlikte paylaşmak istediğini söyleyen İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş; ‘’Tamamen gönüllü insanlardan oluşan yardımsever insanlarımızla birlikte titiz bir çalışma yürüterek gerçek ihtiyaç sahiplerinin daha iyi şartlarda yaşamaları için yoğun bir çaba sarf ediyoruz.

‘’Hayır Çarsısı ile ihtiyaç sahibi insanların ihtiyaçlarını gideriyoruz’’

Hayır Çarşısı ile ilçe sınırları içerisinde yaşayan engelli, yaşlı, hasta, muhtaç, vatandaşlarımızın yardımına koşuyoruz. Hayırseverlerden aldığımız tekerlekli sandalyeden, akülü engelli aracına, hasta yatağından, mobilya ve giysi gibi çeşitli yardımları veren el ile alan eli buluşturarak ihtiyaç sahibi insanlarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bu tür hizmetler bize çok büyük haz veriyor. Onları bir nebze mutlu edebilirsek ne mutlu bizlere" diye konuştu.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı