KA-DEF GENÇLİK KOLLARINDAN PANDEMİ DÖNEMİNDE DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

Kavak Dernekler Federasyonu (KA-DEF) Gençlik Kolları, Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle maske dağıtımlarına devam ediyor.

SAMSUN 29.01.2021, 13:12
KA-DEF GENÇLİK KOLLARINDAN PANDEMİ DÖNEMİNDE DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

Gençlik Kolları Başkanı Adem Sekmenoğlu ve yönetim kurulu üyeleri pandemi sürecinde yüreklere dokunan yardımlaşma duygusunu ön safhalara çıkaran çalışmalarını sürdürüyor.

Samsun genelinde yaptığı çalışmalar ve etkinliklerle adını duyuran KA-DEF Gençlik Kolları normalleşme süreciyle beraber evlerinde çıkıp pazar alışverişi yapmak isteyen pazar esnafını ve vatandaşları pazar yerinde ziyaret ederek ücretsiz maske dağıtımında bulundu. Bu kapsamda Kavak ilçesine ziyaret düzenleyen KA-DEF Gençlik Kolları ve yönetim kurulu üyeleri semt pazarında vatandaşlara 2000 adet ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştirdi.

“Gençlik kolları olarak harekete geçtik”

Ziyaret ilgili bir açıklama yapan KA-DEF Gençlik Kolları Başkanı Adem Sekmenoğlu;”Bilindiği üzere tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebi ile hepimizin sosyalleşme ve vakit geçirme alanlarımız olan kafe, lokanta, restaurant ve kıraathaneler alınan önlemler neticesinde 16 Mart tarihinde faaliyetlerine ara verildi.Bizde Gençlik Kolları Teşkilatı olarak harekete geçip ilçe merkezinde Kavak ilçemizde pazar alışverişi için sokağa çıkmak zorunda kalan vatandaşlar ve faaliyetlerini sürdüren esnaflara ücretsiz maske dağıttık” dedi.

“Hedefimiz her ay 5000 maske”

Yaptığımız sosyal projede maskenin önemine dikkat çeken Gençlik Kolları Başkanı Sekmenoğlu, “Pazar esnafımıza ve vatandaşlarımıza ücretsiz 2000 maske dağıtımı yaptık. Hedefimiz her ay 5000 adet maske. Kadirşinas hemşerilerimizin bize göstermiş olduğu ilgi ve alaka bizi ayrıca mutlu etti. Bize bu projelerde destek olan Genel Başkanımız Bayram Erişgin ve Yönetim kuruluna’da ayrıca teşekkür ediyorum. Normalleşme süreciyle birlikte artık yaşantımızın önemli bir parçası haline gelen sosyal mesafeye uyarak bu süreci de hayırlısıyla atlatacağımıza yürekten inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Vatandaşlar teşekkür etti”

Pazar yerinde ve çarşıda maske dağıtımından memnuniyetini ifade eden vatandaşlar ise devletin aldığı diğer önlemleri de destekleyen bu çalışmalardan dolayı KA-DEF Gençlik Kolları Teşkilatına teşekkür etti.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı