Kaptanağa Caddesi Yeni Yüzüne Kavuşuyor

İlkadım Belediyesi, her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip ilçenin çok daha güzel bir görünüme kavuşturmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yollar, caddeler ve bulvarların bir kentin aynası olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;’’ İlkadım’da artık modern bir yaşamı paylaşıyoruz’’ dedi.

SAMSUN 31.10.2019, 12:08
24
Kaptanağa Caddesi Yeni Yüzüne Kavuşuyor

İlkadım Belediyesi Fen işleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehir merkezinde başlatılan kentsel tasarım ve cadde yenileme çalışmasında sona geliniyor. Bu kapsamda Kaptanağa (Meydan) Caddesi sil baştan yenilendi. Arterdeki son düzenlemeler kapsamında sokağın tamamında bulunan mazgal ve rögar kapakları asfalt koduna da getirildi. İlçeyi cazibe merkezine dönüştürülmek üzere çalışmalara başlayan İlkadım Belediyesi  Kaptanağa (Meydan) Caddesi’nde kaldırım taşları ve engelli bireylerin kullandığı yollar düzenli bir şekilde yenilendi. Ayrıca yayaların daha rahat bir şekilde kaldırımları kullanabilmesi için genişletme çalışmaları da yapıldı.

‘’ Halkımızla birlikte kentimizi daha da güzelleştireceğiz’’

İlçede yenilenen yeni caddeler, asfaltlanan yolları, kaldırımları, tretuvarları, aydınlanan sokakları, park, bahçe, donatı alanları ve düzenlenen imar planlarıyla İlkadım ilçesinin şehrin gözbebeği olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; Kaptanağa Sokakta yapmış olduğumuz çalışma ile kaldırımlarımızı genişlettik ve yeniliyoruz. Burada esnaf ve vatandaşlarımızdan gelen düzensiz park ve yayaların kaldırımları kullanamama yönünde şikâyetler geliyordu. Yapmış olduğumuz bu çalışma ile hem düzensiz parkların önüne geçtik hem de kaldırımları vatandaşların daha rahat kullanabileceği bir yapıya kavuşturduk. İlkadım’da artık modern bir yaşamı paylaşıyoruz. Dünyanın tüm modern şehirlerinde, şehir sakinlerinin sosyalleşebileceği, halkın kullanımına sunulan caddeler vardır. İşte yenilenen yüzüyle Kaptanağa Caddemiz de ilçemizin bu ihtiyacına karşılık verecektir. Bu sayede bölge esnafımızın işleri de hareketlenecektir. İnşallah bundan sonraki süreçte de, değerli ilçe halkımızla birlikte daha güzel işler yapmaya ve kentimizi daha da güzelleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.
 

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?

Namaz Vakti 08 Nisan 2020
İmsak 05:30
Güneş 07:00
Öğle 13:47
İkindi 17:27
Akşam 20:24
Yatsı 21:44
Günün Karikatürü Tümü