Kavak Çekim Merkezi Oluyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “ Kavak Samsun’un çekim merkezi olma yolunda ilerliyor ” dedi.

SAMSUN 30.09.2019, 00:14
Kavak Çekim Merkezi Oluyor

Süren hizmetleri yerinde incelemek, yeni projeler hakkında görüş alışverişinde bulunmak için ilçeye gelerek Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nu ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçenin kalkınma yolunda gösterdiği performansın sevindirici olduğunu söylerken Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ’da “ Halkımızla el ele büyük hedefe doğru ilerliyoruz” dedi.

Kavak’ın stratejik konumu, tertemiz havası ve sahip olduğu doğal güzellikleri ile Samsun’un en önemli ilçelerinden birisi olduğunu kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçenin artık kullanmaya başladığı doğalgaz ile de yatırımcılar için daha cazip bir bölge haline geldiğini söyledi.

Samsun’un tüm ilçelerinde başlattıkları planlı ve istikrarlı bir çalışma sistemi ile bir bütün halinde sorunların üzerine gittiklerini ve kısa süre içinde çözüme kavuşturacaklarını anlatan Demir, önümüzdeki 4 yıl içinde ilçelerde yol problemini ortadan kaldıracaklarını kaydetti.

Kavak ilçesinin son yıllarda aldığı doğru yatırımlarla kalkınmasına hız kattığını, ekonomisinin de buna paralel olarak güçlendiğine dikkat çeken Demir,” Bu yıl ucuz ve temiz bir enerji doğalgazında ilçede artık kullanılmaya başlanması ilçe kalkınmasına ciddi katkı verecektir. Daha çok yatırımcı gelecek daha fazla istihdam alanları açılacaktır. Bu arada Kavak Belediyemiz ile yatay mimari tarzında yapacağımız yaklaşık 300 konutluk bir mahalle de ilçeyi bir kent havasına sokacaktır” dedi.

Ziyarette konuşan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ’da kalkınma ve daha fazla yatırım almak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını söyledi. Sarıcaoğlu,” Büyük heyecan ve şevkle başladığımız bu ikinci hizmet dönemimizde de ilk gün heyecanı ile gece gündüz ayrımı yapmadan çalışıyoruz. Çünkü bizler halkımız mutlu olduğu sürece huzurluyuz, onlar huzurlu olduğu sürece de mutluyuz. Beş yıl önce nasıl sıfırdan aldığımız ilçeyi bugünkü konumuna geldiyse inanıyoruz ki  beş yıl sonranın ilçesi de sanayi, tarım, turizm, kentleşme ve eğitim anlamında kazandığı yeni yatırımlarla çok daha ileri seviyelere ulaşacaktır” dedi. 

Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı