Kuyuda Kaz Tiridi Kavak'ta Yenir

Kavak’ta yapılan Kuyuda Kaz Tiridi siparişlerine yetişilmeyor. Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Yöresel yemeklerimiz ile Gastronomi Turizminde de iddialı olduğumuzu göstereceğiz “ ifadelerini kullandı.

SAMSUN 09.12.2019, 16:16 09.12.2019, 17:12
Kuyuda Kaz Tiridi Kavak'ta Yenir

Kavak'ta Kuyuda Kaz Tiridi rekor kırıyor. Tirit deyince ilk akıllara gelen yerlerden biri olan Kavak, Kuyuda Kaz Tiridi ile adeta siparişleri patlattı. Güven Park Sosyal Tesislerine tirit yemeye gelenlere "Kuyuda Kaz Tiridi Kavak'ta Yenir" dedirtti.

Yeni bir yiyecek ve içecek deneyimi yaşamak isteyenler için gözünü Gastronomi Turizmine çeviren Kavak Belediyesi, Kaz tiriti, menemeni ve büryan kebabının ardından son olarak Güven Park Sosyal Tesisleri’nde, yaptığı Kuyuda Kaz Tiridi çeşidi ile ünlenince neredeyse tüm bölgenin uğrak yeri oldu.

Daha önce Büryan Kebabı ile isim yapan Kavak Belediyesi Güven Park Sosyal Tesisleri, şimdi de Kuyuda Kaz Tiridi ile bir anda bölgenin en çok ilgi gören tesisi oldu. İlk başlarda sadece haftanın belli günlerinde yapılan ancak sunduğu farklı damak tadı ile bir anda ünlenince talep patlaması yaşayan Kuyuda Kaz Tiridi artık haftanın her günü hazırlanarak müşterilere sunulmaya başladı.

Kaz Tiridi yemeğinin ilçede yıllardan beri yaşayan ve yaşatılan bir kültür mirası olduğunu söyleyen Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Halkımızın ve misafirlerimizin severek tükettikleri kaz tiridini belediyemize ait tesislerimizde şimdi de Türkiye’de ilk kez kuyuda yapmaya başladık ve beklediğimizden çok daha büyük bir ilgi gördü. Damak tadına önem verenlere ayrı bir lezzet sunan kuyuda kaz tiritini şimdi haftanın her günü yapılarak misafirlerimize sunuyoruz. Kuyuda Kaz Tiriti’mizin bizi en çok sevindiren yanı ününün ilçe sınırlarını aşarak ilçemiz tanıtımına büyük katkı sunması oldu” dedi.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı