Mhp’de Değişim Süreci Ladik’den Başladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi, Ladik İlçe Başkanlığına Selami Aktaş başkanlığında Yönetim Kurulu listesinin atamasını yaptı.

SAMSUN 30.08.2019, 00:05
Mhp’de Değişim Süreci Ladik’den Başladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından görevden alınan İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu yerine Selami Aktaş başkanlığında yeni yönetim atadı. Atanma sonrasında yeni İlçe Yönetimine tebliğ için Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığından Teşkilat İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Önder Subaş, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve Samsun Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Mert Bahar, Ladik İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Selami Aktaş başkanlığındaki yeni yönetimin atama karar yazısının tebliği sonrası İl Başkanlığından Ladik’e giden heyet atanan İlçe Başkanı ve Yönetimi ile tanışarak hayırlı olsun dilekleri iletildi.

Heyet daha sonra Ladik Ülkü Ocaklarını ziyaret ederek Ocak Yönetimine ve üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

MHP SAMSUN OLARAK MHP’NİN 2023 VİZYONU DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞIYORUZ

Atamaya ilişkin olarak bir açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, “Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı olarak Milliyetçi Hareket Partisinin 2023 vizyonu doğrultusunda bize düşen görev teşkilatları en üst seviyede hazırlamaktır. Bu doğrultuda yapmış olduğumuz çalışmaları Genel Merkezimize ilettik. Bu çalışmalarımıza önümüzdeki günlerde devam edeceğiz. Eğitim odaklı öncelikli çalışmalarımızın hedefi teşkilatlarımızı ve meclis üyelerimizin eksikliklerini gidermek olacaktır.” dedi.

Karapıçak, Milliyetçi Hareket Partisinin 2023 hedefleri doğrultusunda teşkilatlar ile ilgili değişim sürecinin devam edeceğini belirterek; “Ocak ayında önceki il başkanının görevden alınması sonrasında Genel Başkanımızın takdirleriyle şahsıma İl Başkanlığı görevi tevdi edildi. Bu görevin tevdi edilmesi ile ilgili öncesinde bir talebim olmadığı gibi görevin tevdi edilmesi şahsımı onurlandırdı. Genel Merkezimizden gelen talimatla başlayan sürecimiz, 31 Mart yerel seçimleri arifesinde gerçekleşti. Gerek 31 Mart seçimlerinde gerek ise YSK’nın yenilenmesi kararı sonrasında İstanbul'daki 23 Haziran Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Yönetim Kurulumuz ve teşkilatlarımızla birlikte var gücümüzle çalıştık. Çalışmalarımızın sonuçlarını her iki seçimin öncesini ve sonrasındaki gelişmeleri çok detaylı olarak gerek istatistiki, gerek siyasi, gerek ise teşkilatlar bağlamında Genel Merkezimize çok detaylı şekilde ilettik.” dedi.

UYUM VE DİSİPLİN OLMAZSA OLMAZIMIZ

Karapıçak, açıklamasının devamında İlçe Başkanlıklarındaki değişimlere de vurgu yaparak “Uyum içerinde verimli çalışacağımız ilçe başkanlarımızla yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

 Karapıçak açıklamasının devamında “Göreve gelmemiz sonrasında uyum içerisinde çalışacağımız, Samsun’u Milliyetçi Hareket Partisinin 2023 hedefleri doğrultusunda ileriye taşıyacak ve uyum içerisinde olacağımız teşkilatlarla yolumuza devam etmemiz gerektiğinden yola çıkarak; Uyumlu çalışabileceğimiz teşkilatlarla yolumuza devam edeceğiz. Bu uyum kriterleri 31 Mart Yerel seçimlerinin öncesindeki ve sonrasındaki teşkilatlarımızın parti disiplinine uyumlu, İl Başkanlığımız ile uyum ve koordineli çalışma kriterlerine uyan teşkilatlarımız ile ilgili olarak değerlendirme ve somut çalışmalarımızı Genel Merkezimizle hazırladığımız 31 Mart seçimleri sonrasındaki raporda paylaştık. Bu kriterlere uymayan, uyum sorunu olan, 31 Mart yerel seçimleri sürecinde verim alamadığımız ve İl Başkanlığımızla uyumlu çalışamayacakları ortaya çıkmış teşkilatlar ile devam etmeyeceğimiz gibi yerlerine atanacak yeni teşkilat yönetimi ve başkanlarıyla hedeflerimize doğru ilerleyeceğiz.” dedi.

LADİK’E ATAMASI YAPILAN YENİ YÖNETİM

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi, Ladik İlçe Başkanlığına İlçe Başkanı olarak; Selami AKTAŞ, Yönetim Kurulu Üyesi olarak da; Mehti ÇETİNER, Abdurrahman TURSUN, Seyfettin KAYIŞLI, Murat TERSAKAN, Dinçer SANCI, Murat BATUM, Onur ÇETİNER, İlyas AKTAŞ, Aslan ABAY, Ümit DURAK, İmdat DEMİR, Hasan ÇAVUŞ, Mustafa YILDIZ, Birol TULUM, Mehmet ÇAVUŞ, Kürşat SANCI, Gülami ERDOĞAN, Nafiz KORKUT, Sadettin ÖZKAN, Süleyman ÇAMUR, Ali ÇETİNKAYA atandı.

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 19 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı