Salıpazarı Belediyesinde çalışan işçilere rekor zam yapıldı

Salıpazarı Belediye Başkanlığı ile Belediye İş Sendikası arasında ek protokol Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Sendikalı İşçilere imzalanan sözleşmeye göre yüzde 46 zam yapıldı.

SAMSUN 24.01.2022, 01:04 24.01.2022, 01:08
Salıpazarı Belediyesinde çalışan işçilere rekor zam yapıldı

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Belediye İş Sendikası Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit tarafından imzalanan ek protokol işçilerin yüzünü güldürdü. 

İşçilerimizin alnının teri kurumadan hakkını vermek boynumuzun borcudur diyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül,  “Hem sendikalı hem de diğer işçi kardeşlerimize gerek maaşlarında gerekse sosyal haklarında yüksek oranda artış yaptık. İşçi kardeşlerimizi gerek enflasyona gerekse de hayat pahalılığına ezdirmedik. Çalışanlarımızın daima yanında olduk, bundan sonra da olamaya devam edeceğiz” dedi. 

Belediye İş Sendikası Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit belediyede çalışan işçiler için güzel bir zam oranı aldıklarını ifade ederek, ”Yapmış olduğumuz sözleşmede işçi arkadaşlarımızın maaşlarında yaklaşık yüzde 50 artış olacak. Burada hem şahsım ve hem de işçilerimiz adına Belediye Başkanımız Sayın Halil Akgül’e teşekkür ediyorum. Görüşmeler sırasında en ufak bir pürüz yaşamadık. Karşılıklı anlayış ve diyalogla tatlı sona ulaşılmış olduk. 

İşçisinin emeğinin karşılığını vererek hakkını gözeten, halkıyla işçisiyle el ele gönül gönüle olan sosyal belediyeciliği en iyi şekilde yapan başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.  

Ek protokolle maaşlarına yapılan zamlardan dolayı işçiler de Sendika Başkanı İlyas Yiğit ve Belediye Başkanı Halil Akgül’e teşekkür etti. 

Yorumlar (0)
19
kapalı
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 07 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı