Samsun'da Zam Teklifine Protesto

Samsun Kamu-Sen temsilciliği, 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine ilişkin basın açıklaması yaptı. Türk Haber-Sen Samsun Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Tanrıkulu, zam teklif oranlarının, hükümetin açıkladığı ekonomik hedeflerle uyumlu olmadığını dile getirdi.

SAMSUN 20.08.2019, 00:57
28
Samsun'da Zam Teklifine Protesto

Samsun Kamu-Sen temsilciliği, 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine ilişkin basın açıklaması yaptı. Türk Haber-Sen Samsun Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Tanrıkulu, beraberindeki sendika üyeleriyle sendika binası önünde yaptığı basın açıklamasında, zam teklif oranlarının, hükümetin açıkladığı ekonomik hedeflerle uyumlu olmadığını söyledi. 

TEKLİFİ YOK SAYIYORUZ
Hükümetin sunduğu tekliflerin sendika olarak kendilerine uymadığını dile getiren Tanrıkulu, şunları kaydetti: "Birilerini bilmeyiz ama bu teklif bütçeyi kurtarmaz.Yüzde 4'ler bize uymaz. Biz bütün taleplerimizin haklı gerekçelerini açıklıyor, resmi verilerle destekliyoruz. Buradan bir kere daha ilan ediyoruz. Toplu sözleşme görüşmeleri normal seyrinde ilerlemiyor. Milyonlarca dar ve sabit gelirliyi enflasyona ezdirecek bu yaklaşımı kabul etmiyor, bu teklifi yok sayıyoruz. Kamu işveren tarafından tez zamanda mali ve değer taleplerimizi içeren yeni bir teklif paketi istiyoruz."

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 04 Haziran 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü