Samsun hem salgın hem krizde ilk beşte

Genç Parti Samsun İl Başkanı Faruk Şen, esnafın kan ağladığını belirterek, "Samsun, sadece koronavirüs salgınında değil, ekonomik sıkıntıların en fazla hissedildiği ilk beş şehri arasındadır." dedi

SAMSUN 24.02.2021, 22:41
Samsun hem salgın hem krizde ilk beşte

Şen, "Makyaj ekonomi ile esnaf kan ağlıyor"

Sorunları yaratanlar, çözüm üretemiyor

SALGIN KRİZİ AĞIRLAŞTI

Türkiye'de son yıllarda ekonomik buhran yaşandığını ifade eden Genç Parti Samsun İl Başkanı Faruk Şen, "Koronavirüs salgını nedeniyle mecbur kalınan kısıtlamalar, yaşadığımız ekonomik krizi daha fazla hissettiğimize neden oldu. Esnaf kan ağlarken, salgın bu krizi daha ağır boyutlara ulaştırdı" diye konuştu.

ŞEN, "MAKYAJLA DÜZELMEZ"

Küçük esnafın Türkiye'nin ekonomik aynası olduğunu vurgulayan Başkan Faruk Şen, "Bu aynadaki görüntü çok vahim. Öyle makyajla falan düzelmiyor. Açıklanan paketler bırakın esnafı sıradan vatandaşın zorunlu giderlerini karşılamaya yetmiyor. Samsun'da çarşıya çıkıp esnafa destek paketlerinden memnun musunuz diye sorsalar, bir tane 'Memnunum' diyen çıkmaz" şeklinde konuştu.

HEM SALGIN HEM KRİZDE İLK BEŞ

Başkan Şen, Samsun'un koronavirüs salgınında en çok vaka olan ilk beş il arasında olduğunu hatırlatarak, "Normalleşme için hep birlikte hareket etmeliyiz. Halkımız tedbirlere uyarak salgının boyutunu düşürecektir. Ancak Samsun, sadece virüste değil ekonomik sıkıntılarda da ilk beş şehir arasında. Ekonomik sorunların çözümü, sorunu yaratan yöneticilerle mümkün değil." dedi.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı