SEVEN: ALİ ERBAŞ’IN KONUŞMASI GELECEK ADINA BİR UYARIDIR

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr.Ali Erbaş'ın hutbesinde ifade ettiği konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

SAMSUN 27.04.2020, 15:47
35
SEVEN: ALİ ERBAŞ’IN KONUŞMASI GELECEK ADINA BİR UYARIDIR

AHMET SEVEN: GELECEKTE SAPIKLIĞIN GETİRDİĞİ BUNALIM HİKÂYELERİNİ YAZMAK ZORUNDA KALMAYALIM.

Prof. Dr. Ali Erbaş hutbesinde; "Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir, bunun hikmeti. Yılda yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikâhsız hayatın islamî literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu Hiv virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim" ifadelerini kullandı.

ERBAŞ’A KARŞIT TAVIR ALAN İHD VE ANKARA BAROSUNU ŞİDDETLE KINIYORUM

Bu ifadeler toplumdaki ahlaki yozlaşma ve çürümeye karşı dikkat çeken ifadelerdir. Eğer zamanında uyarıda bulunmaz gerçekleri yazmazsanız gelecekte sapıkların yazdığı hikâyeleri dinlemek ve inanmak zorunda kalırsınız. Söz konusu davranışlar içerisinde bulunduğumuz toplumu tehlikeye düşürmektedir. Sapıklık ve sapkınlıklar beraberinde hastalıklar da getirmektedir. Başkanın sözleri gayet net olup özel bir açıklama gerektirmemektedir. Birilerinin tercih meselesi yüzünden toplum ahlaki çürümeye terk edilemez. Birilerinin sapık eğilim ve tercihleri yüzünden bir toplum feda edilemez. Bu açıklama geç kalmış bir açıklamadır. Bu anlamda İHD ve Ankara Barosunun Diyanet İşleri Başkanı hakkındaki karar ve tavırlarını şiddetle kınıyorum. Ankara Barosu bu konuda üyelerinin tamamını temsil etme hakkına da sahip değildir. Baroya üye avukatların ferdi açıklamalarını da bekliyorum. DİB Başkanı Sn. Prof. Dr. Ali Erbaş'ı bu uyarıcı ifadelerinden dolayı destekliyor destek verenlere de teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45